Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A meghosszabbított veszélyhely...

A meghosszabbított veszélyhelyzet miatt kell-e fizetnem tb-t? (Idén érettségiztem)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem. Nem mentem egyetemre, hanem az Epam mentor programjába veszek most részt. Ugye meghosszabbították a veszélyhelyzetet és vele együtt sok mindent, pl még februárban is érvényes lesz a diákom így igénybe vehetem az 50%-os utazási kedvezményt stb.


A kérdés az hogy a társadalombiztosítással mi van? Jövő hónapban fizetnem kell, vagy csak márciusban? Nem titok hogy a szüleim támogatnak és ők azt mondják nem csak a diákra, de a tb-re is érvényes a mostani hosszabbítás, így ne fizessünk, de félek ha nem igaz akkor majd engem büntetnek meg később.


Természetesen fölöslegesen is rossz lenne kifizetni 4*8 tehát 32 ezer forint tb-t, mert ha fölöslegesen utaljuk el, úgyse kapjuk vissza, max nagy harcok árán.


Valaki esetleg jártas a dologban, vagy hasonló cipőben jár mint én és felvilágosítana? (Az Epam mentor programja nem ad semmilyen jogviszonyt sajnos, papíron munkanélküli vagyok/leszek jövő hónaptól szerintem)


2021. okt. 14. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A két dolog nincs ilyen kapcsolatban.

Attól, hogy érvényes a diákigazolványod, te nem számítasz diáknak, mivel nem vagy egy felsőoktatási intézménybe sem bejelentve. A TB fizetése azoknak nem kötelező akikét átvállalja az állam, vagyis akik gyerekek, nappali tagozaton tanulnak vagy munkanélküli ellátásban részesülnek. Mivel te egyikben sem vagy benne, neked fizetned kell, akkor leszel biztosított. Ha orvoshoz mész ott nem az számít, hogy érvényes-e a diákigazolványod, hanem hogy diák vagy-e valójában. Mivel nem vagy az így fizetned kell.

Most annyiban más a helyzet, hogy ez csak később fog kiderülni és akkor már lehet hogy többe fog neked kerülni mert egyszerre kell befizetned az elmaradt TB járulékot. Most csak havi 8000Ft, de ha később kell fizetned akkor egyszerre kell az elmaradt hónapokat fizetned.

Ha megnézed, akkor nem kapcsolódik a TB a diákigazolványhoz. Nem csak nappali képzésen jogosultak a hallgatók diákigazolványra, hanem levelezőn is - a páromnak is lehetne 50 évesen mert most is egyetemre jár levelezőn. De a levelező képzésen tanulóknak egyénileg kell fizetnie a TB járulékot. Olvasd el ezt!

[link]

2021. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt sejtettem. Még a 45 napos türelmi időt szokták mondani, az rám érvényes? Tehát jövő hónapban vagy csak december közepén kell fizetnem?
2021. okt. 14. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el amit belinkeltem. Abban részletesen le van írva. keress rá ha ez nem elég, olyan írásokra amiben a frissen végzett diákokról van szó!
2021. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!