Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt legális megvenni?

Ezt legális megvenni?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyet hamis pénzt legális venni, ha csak szórakozásból kellene? Elvileg a filmekben, prankekben meg ilyen helyeken ezeket használják, és legálisnak tűnik hisz az oldal nyilvános, akár csak ez a youtube videó.



2021. okt. 15. 00:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Maga a létezése, meg hogy neked van, magában nem probléma, hiszen magad is tudod, hogy mi az valójában. Viszont ha fizetni akarsz vele, na az már csalásnak számít.
2021. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lennél nagy bajban, ha fizetőeszközként használnád és lelepleznének.
2021. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye nem egyéb kérdés, hanem jogi?

Úgy tudom, Magyarországon egy olyan szabály van, hogy ha ténylegesen pénznek néz ki, akkor csak az egyik oldalán lehet ábra.

2021. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor rendben, megveszem
2021. okt. 15. 10:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szkenner operátorként dolgoztam hosszú ideig. Tehát a válaszom nem hatályos jog ismeretén alapszik.

Nekünk 1:1 méretarányban nem volt szabad bankjegyeket behúzni, csak torzítva és/vagy kicsinyítve.

Hamis pénz birtoklása is jogsértő, úgy tudom. Lehet, tévedek. Persze lehetsz jóhiszemű is, hiszen nincs kötelezően előírva, hogy minden tranzakció során egyenként ellenőrizned kell a kapott bankjegyek valódiságát. Pl. fizetsz a boltban, és bankjegyeket kapsz visszajáróként.

Ha fizetsz vele, és kibukik a hamissága, akkor bizony hosszú és fájdalmas kérdezősködésnek teszed ki magad, hogyan került hozzád.

Amennyiben a pénzszerű valami megtévesztően igazinak néz ki, akkor – szerintem – csak addig legális, amíg a szobácskádban nézegeted.

2021. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem, addig se legális.

Ezért kell az ilyet a JOG kategóriában kérdezni, ott jobban tudják.

2021. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
6-os! ott van.
2021. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen: miután áttették.

A kérdező pedig jobban járna, ha nem amerikai példák alapján döntene. Ott sok minden másképp megy.

Nem kellemes hajnali kettőkor arra ébredni, hogy teknősök térdelnek a melleden.

Még akkor sem, ha utána 2 óra alatt sikerül tisztázni.

2021. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fel van tüntetve rajta hogy hamis, és nem hinném hogy sok embert zavarna amíg a szobámban tartom.
2021. okt. 15. 18:59
 10/12 anonim ***** válasza:

"Fel van tüntetve rajta hogy hamis"

Így, hogy "hamis"? Nem hiszem.


Ha egyértelmű, jól látható jelölés van rajta, akkor nyugodtan tarthatod.

Amit írtam, arra vonatkozik, ha valódinak néz ki.

2021. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!