Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd ingatlan első...

A szomszéd ingatlan első tulajdonosa +örökösei által eltelt a 15 év 1996-ban, de az én ingatlanom első tulajdonosa 1996-ban megosztotta a telkét, melyet eladott a jelenlegi másik szomszédomnak. Akiknél eltelt a 15év, nem indítottak elbirtoklási pert?

Figyelt kérdés

Majd az ingatlanom első tulajdonosa elhunyt 2007-ben, és Tartás jogcímen megszerezte az ingatlant a rokona. Tulajdonos volt 2018ig, akkor vettük meg az ingatlanunkat.


Az elbirtoklásra hivatkozó szomszéd 2016ban vette az ingatlant.


Kb 70 M2 telekrész van nála.

Elveheti elbirtoklásra hivatkozva? Megítéli neki a bíróság vajon?


Köszönöm a segítséget előre is



2021. okt. 15. 21:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, az elbirtoklás idejéhez hozzá kell számítani a jogelőd idejét is. (Ptk. 5:46. §)

Viszont azt már nem nagyon lehet bizonyítani, hogy melyik régi tulajdonos hogyan vélekedett a rossz helyen lévő kerítésről. Ha mindketten tudták, hogy rossz helyen van a kerítés, akkor hiába áll fenn az elbirtoklás minden feltétele, akkor se fog menni az elbirtoklás, mert a szomszéd tudta, hogy az nem az ő területe, tehát adott esetben visszakérhetik tőle. Ha mondjuk szívességi használóként művelek 16 évig egy korábban elhanyagolt kertet, attól se lesz az enyém, mert tudom, hogy a tulajdonos majd egyszer visszakérheti.

Szerintem nagyon valószínűtlen, hogy ebből per legyen. Az a valószínű, hogy csináltatsz egy hivatalos fölmérői dokumentumot, ezzel az ügyvéd felkeresi a szomszédot (először levélben, utána - szükség esetén - személyesen), és elmagyarázza neki, hogy esélytelen, hogy ő nyerjen egy perben, tehát feleslegesen áldoz rá pénzt.

Mondjuk, egy per neked se nagyon érné meg, hacsak nem valami überdrága helyen van a telek.

2021. okt. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves 11!

Nem überdrága helyen van, de mivel mocskos a szomszéd, elinditom a pert a telekhatár megállapítása iránt, és amennyiben lehet, a költségeket ráterheltetem.

Vállalom azt is, ha mégis valami csoda folytán neki ítéli meg azt a részt, megfizetek mindent...

De ha neki ítélik, akkor fizesse meg pluszba az illetéket.

Nehogy már ingyen övé legyen

2021. okt. 17. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!