Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e modszer arra, hogy...

Van-e modszer arra, hogy valaki halála utan mindent kideritsunk róla? leiras leent:

Figyelt kérdés

Egy rokonom meghalt, akivel senki nem volt joban a csaladbol csak nehány szomszéd.Az örökseg a szuleimre maradt, ez eddig ingatlant takar, de furcsaljuk, hogy például pénze nem volt, se bankban se otthon, pedig mindenki tudta, hogy dolgozik, a szomszédok szerint autót, motort,nyaralot akart venni arra gyujtogetett... elképzelhető, hogy egy szefben van...hogyan lehet ezt kideríteni?Egy ugyved ki tudja ezt deriteni?

Esetleg más információkat is, amikről fogalmunk sincs...?

Bocsi, ha értelmetlen keres, ez nem minden nap esik meg az emberrel nem tudom, hogyan kozelitsuk meg a problémát...


2021. okt. 17. 14:59
A kérdező szavazást indított:
rendorseg
ugyved
magannyomozo
senki
8 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha széfben van, akkor az bankhoz tartozik, aKik ki fogják adni a tartalmát. ha a hagyatékiban kérik. Azt nem tudom mi történik, ha külföldön van a pénz . tehát a rokonnak is tudnia kell, hogy mit akar. Azaz valszeg intézkedett, hogy kerüljön elő a pénz ' ha meghal.
2021. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tartotta valakivel a kapcsolatot akiről nem tudtok. Biztos nem élt elszigetelten. A halál körülményei is fontosak lehetnek. Otthon halt- e meg? Ha kórházban, akkor ki tudhatott róla? Kinek volt bejárása az ingatlanba? Ti kitől tudtátok meg, hogy meghalt?
2021. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy bankban tartotta a pénzét? A fizetését/nyugdíját hova utalták? Hol dolgozott?
2021. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van olyan, hogy a bejárós szomszéd ilyenkor körülnéz és viszi amit nem lehet rábizonyítani.
2021. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves volt az elhunyt? Használt e számítógépet? Telefont?
2021. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat...Ezek mind remek kérdések...

Szamitogep volt, de nem tudjuk, hogy működik-e.Telefon is, de abba csak akkor lehet belepni, ha tudjuk a jelszót(sim es kepernyozar is...)es az csak úgy lehetséges, ha mindent letorlunk...

Bankrol, szefrol stb nem tudunk ezért erdekel,hogy pl az összes bank/ privat széfek ügyfelei regisztrálva vannak-e egy központi hivatalba ilyen esetekre?

Nem ismertem személyesen az elhunytat, apukám utolsó elo távoli rokona...se gyerekei se felesége nem volt, csak a szomszédaival beszelt elméletileg...

2021. okt. 17. 17:52
 7/18 anonim ***** válasza:
Biztos volt egy szomszéd akivel közelebbi barátságot ápolt.
2021. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem ertem az utolsó válaszoló felháborodását, miért kene hagyni elkallódni, ha valaki jogosan megörökölte?Inkabb ne menjunk utána es hagyjuk egy szefben/bankban...barhol megrohadni, vagy, hogy a szomszédok csak úgy széthordjak mert ok talán jobban megérdemelnék...(ha mar igy személyeskedsz, csak úgy mondom, hogy megvolt, az oka, hogy a szüleim miért szakítottak meg a kapcsolatot az egyénnel veglegesen, ami nem ismered a hattersztorit inkább kussolj! ;) )
2021. okt. 17. 21:21
 9/18 anonim ***** válasza:
Meg volt az oka, rendben van, én ezt meg is értem. De akkor mégis miért tartasz igényt a dolgaira, ha évekkel ezelőtt megszakítottátol vele a kapcsolatot?
2021. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam a szüleim megorokoltek....
2021. okt. 17. 21:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!