Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelősségre vonható?

Felelősségre vonható?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy kismacskát, minden rendben ment fél évvel ezelőttig amikor is a szomszéd elkezdte odaszoktatni magához. Szóltam neki hogy ne etesse mert féltettem, azt mondta rendben de csak folytatta. Ez addig ment hogy egyáltalán nem járt hozzánk. Utólag kiderült hogy a szomszéd állítása szerint 1 hete nem látta. Egy napon megjelent az ablakomban és látszott hogy valami nagyon nincs rendben vele. Mivel a szomszéd odaszoktatta magához mondtam neki hogy vigye el állatorvoshoz (foglaltam is időpontot de direkt nem oda vitte), azt mondta hogy van egy seb a szájában de nem súlyos. 2 napja visszavittük ahova a szomszéd és kiderült hogy azt mondták neki hogy fekélyek vannak a szájában és a nyelvén és van egy fajta paszta amitől felerősödött volna erről nekünk a szomszéd nem szólt. Fecskendővel kellett etetni mert magától nem evett volna de a szomszédnak ez nem tetszett és mondta hogy hagyjam már szegényt aludni, az állatorvos mondta hogy jól csináltam hogy így etettem. Ma visszavittem mert rosszabbodott, azt mondták hogy ajánlottak a szomszédnak egy kezelést amitől meggyógyult volna. Csak akkor használt volna ha akkor kezdik el amikor a szomszéd elvitte. Sajnos már túl késő volt, el kellett altatni. Azt mondták hogy sebbel kaphatta, méreggel vagy hogy döghúst evett, mi sok jó minőségű macskakaját adtunk neki, a szomszéd sokkal kevesebbet és nem tudom mit. Mindent megpróbáltunk, húspéppel etettük, pasztát adtam neki. Az állatorvos szerint ez legalább 3-4 hét alatt alakulhatott ki. A szomszédnak ha már magához szoktatta figyelnie kellett volna rá és észre kellett volna vennie! Ha nem szoktatja oda, túlélte volna. Felelősségre vonható a szomszéd?

2021. okt. 18. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Jogilag semmiképp se vonható felelősségre.

Legközelebb csináljatok "macskabiztos" kerítést, és akkor biztos nem jut át a szomszédhoz. Ennyit tehettek.

Tényleg érthetetlen a szomszéd. Ha utálja a macskákat, miért szoktatta magához? Ha szereti, akkor miért nem bánt vele tisztességesen?

2021. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van 2 macskája de ő az a fajta ember akinek addig kell egy macska amíg eteti és ezzel így növeli az egóját. Ha beteg akkor meg már nem az ő macskája, foglalkozzunk vele mi
2021. okt. 18. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon szomorú a dolog, de nem tudják felelősségre vonni. Viszont a gazdi dolga biztosítani, hogy az állat ne járjon át máshoz. Tudom, hogy cica esetében ez nehezebb, ahogy írták legközelebb macska biztos kerítés kell, vagy bent kell tartani
2021. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Ő nem, ti ellenben igen, mert az állatodat köteles vagy a telkeden belül tartani. Igen, a macskát is, nincs kivétel. Az orvosi ellátása pedig kizárólag a gazda dolga, hogy gondoltad ezt egyáltalán?

Meg ne haragudj, de mégis milyen “állattartás” ez? Miért kóborolt gazdátlanul az utcán? Ha nem hagytátok volna, nem eteti semmivel sem a szomszéd. Ha a határozott kérésetekre sem fejezte be, na ott kellett volna mindenféleképp beszoktatni vagy macskabiztosra csináltatni a kerítést.

Bunkó vagyok, tudom, de ez a felelőtlenség és utána a sírás mindig felhúz, mert megint a semmiért halt meg teljesen feleslegesen egy fiatal kis állat. Ja és most ne a “nem zárhatom be, a macska szabad állat” blablabla szöveggel jöjjön valaki, mert DE, be KELL zárni a macskát is minimum a kerítésen belülre, még hivatalos szabály is van rá. Nem mellesleg itt az eredménye a naaagy szabadságnak, most már végképp az a föld alatt 3 méterrel. Megérte?

Kérdező, ez egy drága és fájdalmas tanulópénz volt. A következő macskátoknál bízom benne, hogy komolyabban veszitek a biztonságot.

2021. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!