Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet online egy...

Hogyan lehet online egy kérdéshez kapcsolódó törvényt megtalálni?

Figyelt kérdés
Pl. ha az érdekelne, hogy befolyás alatt álló elkövetőt felmenthetnek-e, ha igen, milyen okokkal, stb., akkor hogy tudom megnézni, hogy milyen törvény szól erről? A sima keresést már próbáltam, de semmi konkrét törvényt nem találtam rá.

2021. okt. 22. 19:40
 1/2 anonim válasza:

Ez ennél egy picit összetettebb dolog, egy jogszabályból nem hiszem, hogy ki fogod tudni olvasni. Egyébként az, hogy milyen ítélet születik nagyon sok apró részlettől függ, amire egy laikus nem is gondolna. Alapvetően a Btk.-ban található válasz a kérdésre, de ha mindenképp szeretnéd mélyebbre beleásni magad javaslom a bírósági döntések olvasgatását, ahol akár kulcsszavakra is rá lehet keresni, így egész hasonló tényállásokat is lehet találni.

Ha konkrét esetre vonatkozik a kérdés (amit feltételezek) egy büntetőügyvéd fog tudni választ adni a kérdésre az összes körülményt ismerve.

2021. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

[link]


#1 voltam, határozatokat itt tudsz keresni

2021. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!