Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok azt, hogy a...

Támogatnátok azt, hogy a csimpánzokat, bonobókat, orángutánokat jogilag inkább embernek tekintsük, mint állatnak, adjunk meg nekik egyes emberi jogokat, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én eléggé zavarba jövök, amikor ilyen emberszabású majmokat látok képen, videón. Valahogy nem annyira tűnnek egy tipikus "állatnak", mint egy kutya vagy macska, főleg, ha megnézzük a kezüket, arcukat, viselkedésüket. Sokkal inkább valami különös erdei embernek tűnnek, aki nagyon távoli rokonunk, mégis ember. Főleg a bonobónál vagyok így.

2021. okt. 23. 01:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Így is jelenleg elég sok embernek nevezett orángután, csimpánz van a társadalmunkban..nem kell több!
2021. okt. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Inkább a kutyákat,a szakértők szerint hamarabb lesz belőlük ember mint a majmokból.
2021. okt. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
választójogot is hogy még több fideszes legyen??? :D
2021. okt. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Még mit nem.

A végén még kiharcolnátok, hogy orbánt is emberszámba vegyük.

2021. okt. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Szerintem tudatosabban döntenének egy választáson.
2021. okt. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Nekem már így is teli a hócipőm a sok emberjogi nyavalygással. Nem hiányzik még több.
2021. okt. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Még a majmok is különben viselkednek, mint sok félállat "ember".
2021. okt. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Teljes jogú embernek nyilvánítani őket nyilván nem indokolt.

De kiemelt védelmet adni nekik lehet az.

Az állatvédelmi törvények így is megkülönböztetnek állatokat az alapján, mennyire hasonlítanak az emberre, itthon csak gerinces állatok ellen lehet elkövetni állatkínzást.

2021. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!