Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis adatokkal tilos online...

Hamis adatokkal tilos online rendelést leadni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném megadni a lakcímemet, a teljes nevemet, a születési dátumomat, a tartózkodási és állandó lakcímemet, magán telefonszámomat, hivatalos email címemet, anyám nevét meg leánykori nevét, meg egyéb infókat sem akarok közölni ismeretlen cégekkel meg alkalmazottaikkal hogy például férjezett vagyok vagy sem


csak azért, mert egy sz*ros 3000 ft os pendrive ot akarok venni.


Ha készpénzzel, névtelenül bemegyek a media marktba például venni egy kávéfőzőt, ott sem kell megadnom azt a töménytelen privát, senkire nem tartozó adataimat, hanem fogom a pénzt és a pénztáros kezébe belenyomom és megvagyok. Nem kell nekem külön 2db A4-es papíron a számlát átvennem amin ismét fel van tüntetve az összes, személyes, privát adataim amit lát az az ismeretlen cég, meg az alkalmazottai. Sőt még alá sem kell írnom semmit.


Ha a boltba le tudok menni tejért anélkül hogy anyám nevét meg a telefonszámomat meg lakcímemet elkérnék, akkor egy online rendelésnél miért nem lehet ezt elkerülni?


Ha teljesen hamis adatokat adok meg online webáruházban, annak lehet valami komoly következménye pl börtön? Természetesen az összegek kiegyenlítem, nem a szélsőséges helyzetekről van szó, csak egy átlagos fogyasztó vagyok.


2021. okt. 29. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Börtön 😂 hány éves vagy? Miért nem mész be a MediaMarktba akkor?
2021. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom Te lennél a sírás nagymestere a következő kérdésnél, ha a gonosz rossz eladó átxurná a fejed az online rendelésnél.
2021. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol kérik ezeket az adatokat?

Én sokat rendelek netről, mert szklerózisom van, és csak a nevem, címem, email címem és telefonszámom kérik. Ezek meg szükségesek ahhoz, hogy a lakcímemre kiszállítsák, és előtte értesítsenek mélben, és a futár felhívjon telefonon.

Ha nem akarod a lakcímed megadni, kérd postán maradóra, de sajnos a neved, telefonszámod és egy email címet meg kell adni.

Vagy akkor tényleg menj be egy üzletbe.

2021. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz is, a kérdésre meg nem válaszoltam. Ha hamis adatokkal adsz le rendelést, hogy fogod megkapni?

Nem hiszem, hogy erre van valami törvény, de a saját jól felfogott érdeked, hogy valós adatokat adj meg. Persze csak akkor, ha meg akarod kapni, amit rendeltél.

2021. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, hogy online rendeled, de személyesen veszed át? Ebben az esetben megadhatsz nem valós adatot is. Nyilván nem szabályos, de ki foglalkozik ezzel? Illetve ha garanciát kell érvényesítened, mert valami hibás volt, akkor lehet gond, ha pl. igazolnod kell magad hozzá.
2021. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Már többször volt, hogy az ExtremeDigitálban személyes vásároltam és mivel névreszoló számlát nem kértem, az volt a számlán a vevő résznél, hogy Blaha Lujza 😂
2021. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
5 futárnak tetszik a kérdés, akik sehogy sem tudnak majd téged elérni, és már a depóban visszaküldik a szalagról a sz*ros penyódat. 😂
2021. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

Hogy lehetnek ilyen sik emberek mint a kérdező te úristen.

Akkor emeld fel a valagad azt sétálj be a mediamarktba te világtalan.

Az ilyen idióta ember ugat vissza a hivatalos személynek is mert mi az hogy az elkéri mán’ a személyit.

2021. okt. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy veszed át akkor a csomagot, ha nem adod meg a címet? Ha meg automatába kéred, akkor meg kell az igazoló SMS kód.
2021. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!