Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öregségi nyugdíjasként napi 4...

Öregségi nyugdíjasként napi 4 órás munkavállaló vagyok. Fogyatékos-i támogatást kapok rendszeresen, mivel nagyothalló vagyok. Kérdésem az hogy milyen kedvezmények vonatkoznak rám?

Figyelt kérdés
Pl Pótszabadság, adókedvezmény stb.
2021. nov. 4. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a főnöködet vagy valamelyik HR est
2021. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sem a főnököm, sem a bérelszámoló nem tudja.
2021. nov. 18. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugdíjfolyósítótól már kapsz valamilyen támogatást akkor lehet hogy a munkahelynek már nem kell adnia. Főleg hogy nem teljes munkaidőben alkalmaz.
2021. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dzsoki ***** válasza:
A munkánál,nem kell járulékot fizetned,így nagyobb jövedelmednek kell lennie,mint azoknak a nyugdíjasoknak,akik,nem öregségivel nyugdíjasok és így vállalnak munkát.Talán még,a normál munkavállalóknál is,többet kereshetsz,időarányosan.Amennyiben,súlyosan fogyatékos kategóriában vagy,akkor a NAV-tól is visszaigényelheted a minimálbér 5 százalékának megfelelő összeget.Sok kitétel van.A NAV Ügyfélszolgálatán,pontosan megmondják.
2021. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az alapszabadságra évi + öt nap pótszabadságot kaptam. Valamint az adóbevalláskor a minimálbér 15%-át kell igényelnem. Ezt mondta a munkaadóm.
2021. dec. 9. 11:46
 6/7 Dzsoki ***** válasza:
El tudom olvasni.értelmezni,nem.Mihez kell igényelned a minimálbér 15 százalékát?15 százalék személyi jövedelem adót,valóban fizetned kell,nem igényelni.Ebből tudod visszaigényelni a súlyos fogyatékossági kedvezményt, ha jogosult vagy rá.Igen,neked kell igényelned a NAV-nál,ha a munkaadód,nem csinálja meg.Ez a minimálbér, 5 százaléka,azokban a hónapokban,amikor munkát végeztél,illetve,fennállt a fogyatékosság.Járulékot,nem kell fizetned.Vagyis,van egy bruttó béred,ide pluszban jönnek az esetleges jutalmak,pótlékok.Ez egy összeg.Ebből kell 15 százalék szja-t fizetned.Továbbá,az aktívoknak,járulékokat is,amit neked,nem.Marad egy nettó összeg.Ezt kell,hogy a számládra utalják.A kedvezményeket,lásd feljebb!
2021. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kevés a lóvé inkább válasz teljes munkaidős állást.
2021. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!