Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A személyi igazolvány lejárata...

A személyi igazolvány lejárata most a vírus miatt meg lett hosszabítva?

Figyelt kérdés

Hallottam valami ilyesmit, de nem találom már hol.


12-én jár le és utána lenne fontos számomra, mert buliba megyek ahol elkérik ugye és nehogy ez miatt ne engedjenek be. Vagy ott ezt nem nézik annyira?



2021. nov. 8. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben, de általánosságban most érvényes az az igazolvány is ami lejárt. Külföldre nem utazhatsz vele, de egy buliban elméletileg elfogadják.

De ettől még a lehető leghamarabb meg kell csináltatnod, most van ügyfélfogadás. Bármelyik kormányablaknál megcsináltathatod az igazolványodat, keress egy olyat amit el tudsz könnyen érni és kevesebb az ügyfél - találsz hamarabb online időpontot a foglaláshoz. De sok helyen az sem fontos, a gyerekem diákigazolványához sem kellett, bementünk, kivártuk és ennyi. Személyit is meg akarta csináltatni akkor, kaptunk is hozzá a belépéskor sorszámot, csak kiderült, még túl korai lenne, elnézte a dátumot rajta.

A kocsi papírjait a szomszédos kis település kormányablakánál csináltattuk meg, mert ott volt 2 nappal későbbre is időpont szabadon, ami nálunk van kormányablak, ott meg csak 1,5 múlva lett volna.

Hívd fel telefonon a helyet ahol rendezik a bulit és kérdezz rá! A nevedet ne mondd, csak kérdezd meg, hogy a pár napja lejárt személyiddel be fognak-e engedni! Ha igen, akkor megnyugodhatsz, ha nem, akkor intézkedj, még van időd!

2021. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Igazából megtudnám csináltatni, csak ha jól tudom van átfutási ideje mire kiküldik.


De lehet nem reális amit mondok, mert én 14 évesen csináltattam és akkor 2 hét volt mire kiküldték, az meg pont nem lenne elég a buliíg.

2021. nov. 8. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van átfutási ideje, de azonnal adnak neked egy papírt ami érvényes lesz addig amíg meg nem küldik az új igazolványodat.
2021. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohhh értem, köszönöm a segítséget.
2021. nov. 8. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!