Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga a végrehajtónak...

Van-e joga a végrehajtónak betörni hozzám?

Figyelt kérdés
Egy korábbi albérlőnek van tartozása, de a mai napig hozzám jönnek a levelei, ezen a címen keresik az illetőt. A héten kaptam olyan levelet, hogy keresték ezen a címen, de nem találták, legközelebb a zárt ajtón is bejöhetnek. Már írtam nekik e-mailt, de félek, hogy amíg dolgozok, addig bejönnek hozzám. Mit tudnék tenni?
2021. nov. 13. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos nem tehetsz semmit, a végrehajtó maffia a törvények felett áll.
2021. nov. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor személyesen kell intézkedni!

Menj el ahhoz aki a levelet küldte!

Érdemes telefonnal rögzíteni a beszélgetést!

2021. nov. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talan rendezni kellene a lakcim nyilvantartoban, hogy kik elnek abban a lakasban, kik vannak oda bejelentve.
2021. nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha jogtalanul okoznak kárt azt ki kell fizetniük majd. Pontosabban nem is neked okoznák a kárt hanem a lakás tulajának akinek elvileg behajtanak. Írj nekik továbbra is levelet hogy már nem ott lakik, esetleg csatold a bérleti szerződésedet is.
2021. nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Behajtó nem mehet be, végrehajtó rendőrrel igen.


A végrehajtó levelei hivatalos levelek, amit te elvileg nem kaphatnàl meg, mivel azt nem lehet bedobni és más csak meghatalmazással veheti át (azért elvileg, mert 1 hónapja találtam hivatalos levelet a postaládámba bedobva, én örültem neki, mert nem tudtam volna átvenni, meg lényegtelen volt a tartalma is…az jobban felbæszott, hogy elektronikus kapcsolattartásra vagyok kötelezett és mégis postán jött)

Szóval, ha behajtótól jön, akkor postán “ismeretlen címzett” jelzéssel küldd vissza. És hívd fel a behajtót!


Ha végrehajtótól jön, akkor hívd fel a végrehajtót, tegyél panaszt a postán és “ismeretlen címzett” jelzéssel küldd vissza.


És hétfő reggel a kormányhivatalban intézd el a lakcím fiktiváltatást!

2021. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az lesz, köszönöm!
2021. nov. 13. 09:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a főbérlőddel! Az ő reszortja rendezni ezt, mivel övé a lakás.
2021. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!