Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérlet sztori: Lehet nagyobb...

Albérlet sztori: Lehet nagyobb gondom belőle?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Pár évvel ezelőtt beköltöztem egy haveromhékhoz pár hónapra úgymond beugrottam mellé, szerződést a tulajjal nem írtam, a haveroméknak fizettem a megbeszélt lakbért minden hónapban. Hogy miért nem írtam, most ezt hagyjuk, utólag lehet helyesebb lett volna. A haver nevén volt a szerződés, én kiköltöztem 2-3 hónap múlva, ebből nem volt semmi gond. Mint utólag kiderült ő nem fizette a lakbért a tulajnak, de mivel a tulaj tudott rólam, így most beidéztek tanúskodni a bíróságra, hiszen óriási pénzzel tartozik a tulajnak. Kérdés az, hogy én szenvedhetek-e bármi kárt ebből a sztoriból, vagy mivel nem volt szerződésem így nem tudnak rámverni semmit? Nagyon köszi a válaszokat.

2021. nov. 15. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Szerződésed volt.

Károd semmiképpen nem lehet.

2021. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, te szóban szerződtél a haveroddal, mint albérlő, a tulaj és a bérlő jogvitájához közöd nincs
2021. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!