Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan értelmezhető ez a...

Hogyan értelmezhető ez a diákigazolvánnyal kapcsolatos rendelet (?! )?

Figyelt kérdés

A tanköteles kor felső határát be nem töltött tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő év október 31. napjáig, amelyben a tanuló a tanköteles kor felső határát betölti.


Ha én 1991.aug.-ban születtem és az iskolát úgy kezdtem, hogy akkor a tankötelezettség már 18 év volt, akkor még igazából jónak kell lennie, nem?

Tavaly végeztem a középiskolában és ugyanekkor töltöttem be a 18. életévemet.


2010. szept. 4. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A lényeg, hogy még vagánykodhatsz vele október végéig.

Én is így vagyok, mint te. :)

2010. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is valahogy így értelmezem, de már több buszsofőr is mondta, hogy nem fogadhatják el, és nem értettem, miért nem :S

2010. szept. 4. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 91 áprilisi vagyok, de nekem már a kezembe nyomták tavaly a matricát is. Meg a BKV-n amíg nem volt, bizony a törvény ellenére is gyakran akadékoskodtak, úgy kellett az orruk alá tukmálnom. Szóval nem tudom biztosan ez alapján megmondani, de 19 évesen már nagyon morcik lesznek az ellenőrök, mert számukra már rég nem vagy tanköteles.
2010. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, de még szerencsére nem futottam össze ellenőrrel.


Állítólag, amikor hétfőn utazok majd a busszal, akkor lesznek rajta, mert azon a buszon mindig vannak. Akkor majd kiderül, hogy mi lesz, hogy lesz. :)


A rendelet alapján világosan ki lehet belőle venni, hogy ránk még vonatkozik az október 31-es határidő.


Amúgy nem kaptam még diákot az iskolámtól, így leigazolni sem tudom a bérletemet, mert kell hozzá külön igazolás, amire a diákom számát kell ráírni.


Kértem iskolalátogatásit a sulimban, azt adtak is, remélem jó lesz az ellenőrnek...

Végülis igazolja, hogy tanuló vagyok ott, ahol éppen vagyok, így jogos, hogy diáknak számítok.

2010. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi sulimkban direkt felhívták a figyelmet az október 31-i határidőre, és mondták, hogy a Volánosok nagyon szeretnek okoskodni, de a ne hagyjuk magunkat. A MÁV-nál is van 1-2 alulképzett kaller, aki mindenbe bele akar kötni, de szóváltás esetén ott a többi diák.
2010. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De most itt matrica nélkül. Arról van szó :D
2010. szept. 4. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!