Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vissza vonható a feljelentés...

Vissza vonható a feljelentés (többi lent)?

Figyelt kérdés
1 hónapja feljelentést tettem lopás ügyben ismeretlen tettes ellen. A tárgy egy okos óra volt aminek az értéke 75000FT-volt. Meg lett a tettes, tegnap vissza is kaptam az órámat. Az elkövető büntetlen előéletű volt. Kérdezték mit szeretnék? Kártérítést vagy büntetés? Károm kb 7000Ft mert a szíj elszakadt az órának semmi baja. Mondtam kártérítés. Aztán közölték velem ,hogy lesz majd szembesítés ahol kérhetek kártérítést. Igazából nekem semmi kedvem és energiám az egészhez, utána csak a vita van belőle. Leszarom azt a 7000ft-ot megvan az órám . El lehet kerülni ezt az egész szembesítést ha vissza vonom a feljelentést vagy valami?

2021. nov. 17. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
visszavonhatod a feljelentést (a szembesítés után) :))))))
2021. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, visszavonhatja a sértett a vagyon elleni bűncselekményeknél a feljelentést. Azért várd meg amíg a károd megtérül és kifizeti neked azt a 7k-t is a kezedbe.
2021. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem szeretnék vele talakozni...semmi kedvem ezért mászkálni
2021. nov. 17. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted... aztán meg folytatja ott, ahol elkezdte, mert azt hiszi, hogy mindent megúszhat, és igaza is van. Még eljátssza néhányszor, és senki nem tesz feljelentést, mert úgy is megússza, nehogy már bízunk az igazságszolgáltatásban...


Talán most még nem kapna sokat, csak egy felfüggesztettet, de következő esetben már visszaesőként kezelnék. Ez talán őt is elgondolkoztatná.


A te életedből meg elvesz max 2 órát, de nagy tragédia.

2021. nov. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fsms ***** válasza:
100%
Büntető jog esetén csak az önvádas feljelentés vonható vissza. Azaz amikor saját magadat jelentés fel. Ez nem.
2021. nov. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Saját magamat jelentem fel?
2021. nov. 18. 05:58
 7/8 Fsms ***** válasza:
100%
Igen, ilyen eset is lehet valaki bemegy a rendőrségre, ügyészségre és feljelenti saját magát. Ez visszavonható. A közvád, ami esetedben van nem.
2021. nov. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a társadalomért fontos, hogy megtedd ezt a lépést. Lehet, hogy az - utazással együtt - 1-2 órád többet ér neked, mint 7000 forint, amit megtérítene.

Mondjuk, ha én rendőr lettem volna, akkor eleve beleírtam volna a jegyzőkönyvbe, hogy kéred a kártérítést, és hogyan (számlaszám, vagy posta...) Csak mert ha az elkövető élből beismeri, akkor nincs szükség szembesítésre.


A lényeg, hogy lehet, hogy még lopnak tőled később is, és te is biztos örülnél, ha a korábbi áldozatok tettek volna feljelentést, mert talán úgy a te ügyed megelőzhető lett volna.

2021. nov. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!