Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet közszolgálati dolgozó,...

Lehet közszolgálati dolgozó, ha magyar állampolgár vagyok, itt is születtem, itt jártam végig iskolában, de csak félig vagyok magyar?

Figyelt kérdés

Nem tudok róla, hogy kettős állampolgár lennék.

Édesapám olasz, nem tartottam vele a kapcsolatot soha életemben, nem éltem kint, nem beszélem a nyelvet. Itthon jártam iskolába, magyarul beszélek, itt születtem, meg minden. A családnevem olasz.

Kizáró ok? Mit lehet tenni ellene, ha kizáró ok? Minden álmom a Közszolgálati Egyetem! Nem tehetek róla, hogy édesapám nem magyar, szóval ne essetek nekem, hogy "büdös ingyenélő", stb. Itt tanultam, itt dolgozom, ide adózom, soha életemben nem volt közöm Olaszországhoz!


2021. nov. 18. 16:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Van magyar lakcímem, egész életemben itt laktam!
2021. nov. 18. 16:08
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehetek*

Elnézést a hibáért!

2021. nov. 18. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem troll vagy és nem ennyire hülye. Nem a náci Németországban élünk, hogy az etnikumon meg a tiszta vérvonalon bármi múljon.
2021. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Európában mindenki megkapja azt annak az országnak az állampolgárságát, ahol született. Más országét kérni kell. Tehát te magyar állampolgár vagy automatikusan. Nem is értem a kérdést. Ha már dolgozni kívánsz, nagykorú vagy, van személyid. Arra rá van írva.
2021. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy nem lehet olyan ember közszolgálati dolgozó, akinek egyenesági rokona nem magyar állampolgár...
2021. nov. 18. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon kevered a fogalmakat. Közszolgálati dolgozók például a kormányablakos ügyintézők, rendőrök, bírósági dolgozók, minden önkormányzati alkalmazott is.


Amire te feltehetően gondolsz és az NKE-nél befigyelhet, azok a nemzetbiztonsági munkakörök, de ott sincs

úgy, ahogy írod. Mindenkit átvilágítanak az ilyen állásoknál és a külföldi családtag lehet, hogy plusz rizikófaktor, de nem kizáró ok.

2021. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]

Eszerint a közszolgálati dolgozóknak több csoportja van, és amire én gondolok az a ,,fegyveres és rendészeti szervek hivatásos állományainak tagjai". Hivatásos állományú szeretnék lenni.

2021. nov. 18. 16:47
 8/8 anonim ***** válasza:

“ Európában mindenki megkapja azt annak az országnak az állampolgárságát, ahol született. Más országét kérni kell.”


Ezt a fæszságot honnan szülted?


Kérdező, nyilván magyar állampolgár vagy ( ius sanguinis)de egyébként olasz is, csak az nincs elismertetve (náluk kicsit bonyolultabb, de ha az apád olasz, akkor kb csak kérni kell).


Ettől független senki nem akadályoz meg abban, hogy szarul fizető közalkalmazottnak menj!

2021. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!