Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki eljárás menete az...

Bloodxtype kérdése:

Hagyatéki eljárás menete az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Üdv, sziasztok!


Édesapám után egyenesági leszármazás szerint ketten fogunk örökölni, azaz én és a féltestvérem. Sajnos csak csekély információm van róla, hiszen több mint tizenöt éve nem beszéltem vele.


Még fiatal voltam ugyan, de nagyjából emlékszem, hogy néhai édesapám és a féltestvérem édesanyja pereskedtek egymással, mivel az anyja nem tette lehetővé, hogy beszélhessenek vagy láthassák egymást bármilyen formában. Az ezzel kapcsolatos papírok a birtokomban vannak.


Úgy 2005-2006 magasságában a féltestvérem édesanyja fogta a sátorfáját, majd Németországba migrált, ahol összeházasodott egy német férfival, felvette annak nevét és a német állampolgárságot is. Ebből arra következtethetünk, hogy a féltestvérem is megkaphatta a férfi vezetéknevét és az állampolgárságot. Mondanom sem kell, hogy kapcsolattartás ezek után sem valósult meg, sőt úgymond eltűntek a térképről.


Mivel őt is meg kell jelölnöm mint örökös a hagyatéki leltárban, csak igen kevés és valószínüleg már nem aktuális adattal tudok szolgálni a hivatal számára, hiszen a tizenöt évvel ezelötti adatoknak vagyok csak birtokában.


A kérdésem pedig az lenne, hogy a születési név, hely és idő, illetve az anyja leánykori neve alapján meg-e tudják találni, illetve meddig fogják őt keresni hivatalból? Mire számítsak, meddig fog elhúzódni a hagyatéki tárgyalás ennek tudatában? A válaszaitokat előre is köszönöm!



2021. nov. 20. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A németeknél is van lakcímnyilvántartó. Ha rendes bejelentett lakcíme van, akkor maximum napok kérdése lekérni az adatait. De még azt se tartom kizártnak, hogy e-mailben működik a dolog, és még aznap meglesz.

A hagyatéki tárgyalások amúgy eléggé lassan mennek alapból, fél év már jónak mondható. Bonyolult esetnél már 2 évet is írt valaki itt.

2021. nov. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk nemrég volt egy haláleset, az ügy faék egyszerűségű, a hagyatékit 6-10 hónapra mondta az ügyintéző.
2021. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy hagyatéki eljárásban a közjegyző nem fog nyomozni. Abból dolgozik, amit az érintett felek dokumentált formában benyújtanak hozzá az eljárás keretében. Az ilyen kutató munka az örökösök feladata, és felelőssége. Ha ők nem teszik meg, a végzésbe sem kerül be arról semmi. A közjegyző eljárását illetően nem létezik, a hagyatéknak azok a személyek, tárgyak, ingatlanok,... nem képezik részét.
2022. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!