Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok fellebbezni...

Hogyan tudok fellebbezni "maszkviselés nem rendeltetésszerű használata" miatti helyszíni bírság befizetése ellen?

Figyelt kérdés

Még pénteken történt az eset.

Volánbusz ZRT. egyik távolsági járművén utaztam.

Természetesen a maszkot feltettem rendeltetésszerűen, ahogy az a törvény könyvben le van írva.


Viszont történt egy nagyon szerencsétlen eset. Már majdnem megérkeztünk a végállomásra, mikor félreállt a busz egy megállóban. Közben a mellettem ülő odaszólt nekem, de nem értettem jól ezért közelebb hajoltam és a maszkom véletlenül pont lecsúszott az orromról. Én vissza is húztam azonnal, közben megválaszoltam a kérdését a mellettem ülőnek.

Majd felnéztem, és egy Volán ZRT. logóval ellátott maszkot viselő egyén közeledett felém aki abban a minutumban megbírságolt 10.000 Ft-ra maszkviselés nem rendeltetésszerű használata végett.


Természetesen próbáltam védekezni, elmondtam mi történt, ő meg csak röhögött, és annyit mondott, hogy ne próbáljam már hülyének nézni, mert nagyon feltűnő volt, hogy pont akkor kapok oda az arcomhoz amikor ő felszállt a buszra.

Úgyhogy nem jutottam vele dűlőre.


Mit lehet ebben az esetben tenni?



2021. nov. 20. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Más módon elütni az unalmadat.
2021. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Befizetni a bírságot. És legközelebb odafigyelsz jobban.
2021. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Adj ki egy mesekönyvet a meséiddel, és a bevételéből fedezd a bírságot.
2021. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 árokpart ***** válasza:
70%
Határozottabbnak kellett volna lenned az ellenőrrel feladta volna simán.
2021. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát hogyne.
2021. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3


Hihetetlenül hangzik, mi?

Pedig ez megtörtént.


Pont múltkor olvastam arról, hogy egy magyar csávó kocsiját összetörte egy magasan elszálló Boeing repülőről leeső alkatrész.


Most ha ez én lettem volna és kiírom, hogy hova tudok ezügyben fordulni, ugyanezt a választ fogom tőled kapni mert te szerinted ami nem történhet meg az nincs és kész.



Ez márpedig megtörtént, pont ilyen szerencsétlenül jött ki a lépés, akkor szállt fel a buszra az ellenőr amikor ez történt.

2021. nov. 20. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Szombat este neked erre van időd?

Hát anyudat nagyon sajnálom.

2021. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha már kamuzol, akkor nézz utána a dolgoknak.

1. Mekkora hülyeség ez már, "maszkviselés nem rendeltetésszerű használata". Ennek nincs értelme.

2. Ha nem viselsz maszkot, az ellenőr első körben felszólít, hogy viseld rendesen. Csak akkor pótdíjaz (nem pedig bírságol), ha visszaszólsz neki.

3. A pótdíj összege 8000 értékes magyar forint. Nem 10000.

2021. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a #8-nak. Kamu az egész
2021. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ti vagytok már kamuk
2021. nov. 21. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!