Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami jogi akadálya az...

Van valami jogi akadálya az oltás kötelezővé tételének?

Figyelt kérdés
Ugye Ausztriában kötelező lesz, érdekel, nálunk kötelezővé tehetik-e? Jómagam is be vagyok oltva a 3.-kal is, meg influenzával is. Olyan szempontból jogos lenne, hogy a gyermekkori oltások is kötelezőek. Se nem pártolom, se nem ellenzem a kötelezővé tételt, nem vagyok fanatikus, ne értsetek félre. Pusztán kíváncsiságból érdekel a téma.
2021. nov. 22. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Politikai akarat kérdése. Nem hiszem, hogy kötelezővé tennék így a választások előtt.
2021. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nincs, hiszen eddig is voltak kötelező oltások.
2021. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Választások előtt én sem hiszem, hogy meg meri tenni.
2021. nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Alex Fly ***** válasza:
63%
Nincs. Csak elrendelés kérdése.
2021. nov. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Van.
2021. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
59%
Van, viszont nemhiszem bárkit is érdekelne ha kötelezőve tennék xy országban. Az oltások kötelezővé tétele nem új dolog amúgy, lásd polio.
2021. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Minek? Szabad országban élünk, felnőtt emberek vagyunk. Nem kell senkit noszogatni. Annyit kéne mondani, hogy a jövőben a közületi egészségügyi ellátásnak lesznek feltételei. Mint például bizonyos oltások megléte. Aki az orvostudományból szabad döntése alapján nem kér, az járjon vajákosasszonyhoz... Hadd vigye oda a TB-jét, majd ott kikuruzsolják. Vagy nem. Jónapot. Vége lenne már ennek az egész járvány-hisztinek, az egészségügyisek meg elmehetnének végre egy hónapra nyaralni. Más féltse azt, aki saját magát nem félti?
2021. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

7-es, hát ezt már elég régóta mondogatjuk, hogy aki nem kéri az oltást, rendben, de ha megbetegszik, akkor ne lássák el. Még ők vannak felháborodva, aztán jönnek a motorosbalesettel meg a dohányosokkal. Amúgy én nem dohányzom, de hozzáteszem, hogy amennyi adó van a cigin, abba már beleszámolták a gyógykezeléseket is.

Egyébként sajnos az orvosoknak az esküjébe nem fér bele, hogy nem látják el ezeket az embereket. Ők meg nem fogják fel, hogy az egészségügy nem ingyen van.

2021. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
8. Rendben, akkor onnantól kezdve a TB-t se fizetem. Aztán kit érdekel, hogy mi lesz veled. Aztán fizessed ki nyugodtan az oltásodat is, a kezelésekkel együtt.
2021. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
7. Vége lenne, hát persze. Nagyon naiv vagy.
2021. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!