Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legalizálnátok/dekriminalizáln...

Legalizálnátok/dekriminalizálnátok a füvet?

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 22:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Így is fogyasztják, terjesztik, de ha legális lenne, akkor legalább ellenőrizhetőbb lenne, és adóztatható.
2021. nov. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem, mert nagyon addiktív, káros, és a kemény drogok előszobája.
2021. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

#14:


Nem értem a logikádat. Attól, hogy valaki ellenzi a fű legalizálását, miért begyepesedett? Egy kábítószer legalizálását pártoló miért fejlett, felvilágosult?

2021. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

#15:53


Bár már törölték az elözö hozzászólásomat, amit nem értek, válaszolok erre is. A jelenlegi #12-es, 7:50-es hozzászólásra reagáltam leginkább. Egyértelmüen fogalma sincs miröl beszél, ordít belöle a "valakitöl hallottam/valahol ezt olvastam" mantrázása. Feltételezem, hogy egy ismeröse sincs, aki rendszeres fogyasztó lenne, akitöl elsö kézböl lenne információja. Tipikus szemellenzös dilettáns hozzáállás. Olyan mint azok az oltásellenesek, akik azért ágálnak annak veszélyei mellett, mert semmit nem tudnak róla, ezért félnek töle, de ide sorolhatnám a vallási fanatikusokat, vagy a tudatlan, világot sosem látott "Brüsszel elleneseket" is, egyértelmüen demagógia áldozatai.

A többi hasonló válasz is eléggé elfogult, sehol nem érzem, hogy megfelelö háttértudás vagy tapasztalat lenne mögötte. Meg merem kockáztatni, hogy sokan egy kategóriába sorolják a "biofüvel", aminek semmi köze nincs a vadkenderhez. Ahhoz képest egyébként, amennyien a világban fogyasztják közel sem okoz olyan mértékü problémát, mint az alkohol, amit bárki bárhol megkap, és korlátozás nélkül fogyaszt. Söt bizonyos körökben az a menö aki többet tud fogyasztani.

Nem tagadom, vannak emberek, akik a füvet sem képesek kezelni, de ezeknek mindegy milyen szerrel élnek. Ez is egy hatalmas tévedés, hogy a kemény drogok elöszobája lenne. Vannak, akik füvel kezdik, és utána rámennek más szerekre is, de ezzel a magyarázattal a világ összes füvesének már valami kemény drogon kellene függenie, ez pedig egyáltalán nem így van.

Azt is egyoldalúnak tartom emellett, hogy olyanokból indulnak ki, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni, súlyos lelki vagy mentális problémáik vannak, és emiatt mindenféle tudatmódosító szereket használnak, vagy akik nem tudják öket kezelni, és emiatt csak ezzel foglalkoznak. Ott van mellettük a társadalomnak egy nagyobb füvezös része, akik tudják kezelni a dolgot, és ha akár minden nap is, de szabadidejükben marihuánát fogyasztanak anélkül, hogy ez tönkre tenné az életüket.

Hozzáteszem azt a fontos bizonyított tényt, hogy a marihuána nem okoz testi, fizikai függöséget. Mentálisat tud, de az kezelhetö, és a legtöbben tudják is kezelni, egyik napról a másikra le lehet tenni, nem úgy mint az alkoholt vagy a gyógyszereket.

Szerintem is komoly szabályozást igérnyelne a dolog, de nem vagyok a legalizálás ellen. Megfelelö hozzáállással és ellenörzéssel gond nélkül legalizálható. Emellett ki lehetne kerülni az egyéb, sokszor ismeretlen eredetü, összetételü és hatású olcsó mérgek terjedését, mint amilyen a "biofü". Az is hatalmas félreértés, hogy ahol legalizálják, ott rohamosan nöne a fogyasztók száma. Aki akkor fogyasztani fogja az most is fogyasztja. Ahol eddig legalizálták ott nem lett nagyobb probléma belöle, nem lett nagyobb a fogyasztók aránya, viszont nem is kell attól tartania egy családapának, középkorú felnöttnek, fiatal melósnak, vagy akár pályakezdö értelmiségi fiatalnak sem, hogy egy kis ártalmatlannak tekinthetö szórakozás miatt két évre leültetik.

Természetesen ehhez hozzá tartozik egy megfelelö prevenció is, ami nálunk nem csak drogok terén hiányzik.

Személy szerint inkább korlátoznám, vagy tiltanám azt, hogy serdülö középiskolás fiatalok literszámra fogyasztják a különbözö energiaitalokat, ami szintén erösen egészségkárosító. Az embernek alapvetö természete, hogy ha akar valamit, akkor valamilyen módon hozzá jut. Ebböl következik az ujszerü dizájner drogok terjedése is, amik közé tartozik a korábban nagy botrányt kavart ablakmosófolyadék tartalmú készítmény, vagy mindenféle komoly alkaloidákat és mérgeket tartalmazó növények összekeverése, amit szinte büntetlenül lehet árulni bárkinek, amíg hosszas eljárás után tiltólistára kerülnek. A marihuánát legalább már jól ismerjük, és nem jelent különösebb veszélyt senkire nézve. A fogyasztása utáni figyelmetlenségekböl fakadóan történhetnek balesetek, nem hiszem hogy ebböl kevesebb lenne mint az állandó okostelefon nyomkodásból.

Ne értsen félre senki, nem kampányolok a fü legalizálása mellett, és nem célom senkit meggyözni, egyszerüen szemléltetni szeretném, hogy én hogy képzelek el egy érvelést amellett, amit mondok vagy véleményezek. Olcsó, agyonrágott, elkopott jelmondatok mögé bújva véleményt alkotni valamiröl ami ismeretlen az ember számára, nem túl meggyözö.

2021. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%
#14 Nos, tévedsz. Történetesen tudom, hogy már egyetlen füves cigi elszívása is visszafordíthatatlan károsodást okoz az idegsejtekben. (Az alkohol is okoz ugyan visszafordíthatatlan károsodást, de ha valaki nem masszív alkoholista, akkor minimum 150-200 évig kellene élnie ahhoz, hogy ebből problémája legyen.) Az addiktivitásról: a füvet fogyasztó ismerőseim többségének a narkó körül forog az élete. Az alkoholt fogyasztó ismerőseim nagy részére ez nem igaz.
2021. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
A fű az egyik legkárosabb drog
2021. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#15:


Igen, ez nekem is feltűnő, hogy a füvesek gondolatai mennyire a fű körül forognak, míg akik isznak, azoknak nem forog mindig az alkohol körül.

2021. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért jó a polrovat, mert az itteni végtelen számú széljobber mindig tud új alternatív univerzumokat felvázolni. Például egy olyat, amelyben az egyik legenyhébb kábítószer az egyik legkeményebbel szemben sokkal addiktívabbnak és veszélyesebbnek számít. Cuki.
2021. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18:


Mert aki nem akarja legalizálni a füvet, az csak széljobber lehet, igaz?

2021. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
23%

#15 Ez sajnálatos, nálam nem így van, vannak ismeröseim akik füveznek, de nem e körül forog az életük. Az egy cigitöl visszafordíthatatlan károsodásról elolvasnék egy szakcikket, ha tudnál linkelni megköszönném.

#17 Ez teljesen értelmetlen hozzászólás volt. Minden embernek, ha valami élvezetet okoz, akkor a körül forognak a gondolatai. Egy rendszeresen fitneszezö gondolatai is a fitnesz körül forognak, vagy a kutyaimádóknak a kutyák körül.

Az sem mindegy kikröl beszélünk, 17-18 éves, bulikorszakban élö fiatalokról, vagy az egész társadalmi rétegröl, akik fogyasztják. Kíváncsi vagyok, hogy melyik korosztályhoz tartoztok, és milyen a fent nevezett ismeröseitek intellektuális szintje.

2021. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!