Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha újságírónak adom ki magam...

Ha újságírónak adom ki magam azért bajba kerülhetek?

Figyelt kérdés
Tehát, ha mondjuk telefonon keresek fel egy intézményt és újságírónak mondom magam és információt kérek valamiről, mondjuk így: "Jó napot kívánok! XY vagyok a 444-től vagy az Origo-tól" Így bajba kerülhetek, ha esetleg utánam nyomoznak, hogy nem is dolgozom a cégnél? Bár az Origo-nál tudtommal név nélkül írják a cikkeket, szóval akkor nevet se kellene mondanom?

2021. nov. 25. 10:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10


Viccelsz? Hol van az előírva, hogy csak a saját SIM kártyámat használhatom? Ha mondjuk egy haverom adta kölcsön?

2021. nov. 25. 11:11
 12/13 anonim válasza:
Ha annyira szeretnél újságíró lenni akkor lépj be a DUE Médiahálózathoz (due.hu). Itt mindjárt kapsz egy fényképes sajtóigazolványt aztán nem kell hazudnod sem.
2021. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok képzeld sikerült felfognom de neked nem sikerült amire utaltam. Egy újságíró épp ugyanúgy kérdezősködhet mint bárki más, úgyhogy ez nem olyan mintha mondjuk rendőrnek adnád ki magad.
2021. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!