Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet napi 12 órában dolgozni...

Lehet napi 12 órában dolgozni folyamatosan heti 5 napot?

Figyelt kérdés

Ismerősöm azt mondja, hogy ő hétfőtől péntekig reggel 6-tól este 6 ig dolgozik egész évben, de én ezt nem akarom elhinni hogy lehet


Vagy nem lehet csak még is úgy dolgozik?


2021. nov. 29. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Magyaroszágon lehet.
2021. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Milyen értelemben lehet? Fizikailag lehetséges. A háború előtti időkben sokan úgy élték le az életüket, hogy 16 órákat dolgoztak.

Hogy a törvények engedik-e, az más kérdés.

2021. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne lehetne?A kamionos dolgozhat 84 órát egy héten.
2021. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Őr ismerős 3,5évig csinálta 12óra/nap,heti 6 napban.

Kibukott a végén.

2021. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Valaki válaszolna is rendesen a politikától függetlenül, hogy a jogszabályok szerint lehet e vagy sem?
2021. nov. 29. 18:24
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
2 kettő a max általánosságban. Utána a pihenőidő megvan, sőt, a hétvégi szabadnapok is. Fizikailag meg sokkal többet is bír az ember. Én évekig vezettem úgy, hogy reggel 6 órakor kezdtem, másnap estig, majd kezdődött újra reggel.
2021. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
lehet
2021. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%
Lehet.Akí bírja,bírja,aki nem,az úgyis besokall és otthagyja.
2021. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Én ebből azt hámoztam ki, hogy heti 48 óra lenne a max, kivéve az ilyen készenléti jellegű munkaköröknél ahol lehetne napi 12 óra is de ebben a munkavállalónak és a munkaadónak kell megegyezni.


Érdemes lenne az ismerősödnél erre rákérdezni, de szerintem vagy valami ilyen munkája van ahol egész nap a ...-át veri és nincs tényleges munkavégzés vagy kamuzik.

2021. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

simán lehet.

az ember be van jelentve pl 8 órára a céghez, a másik 4 órában pedig egy munkaerő kölcsönző cég alkalmazza ugyanott.

ezekre vannak kimondottan ilyesmire létrehozott munkaerő kölcsönző cégek, külföldi telephellyel, hogy nehéz legyen elcsípni.


vagy vannak pl a gls futárok, ők napi 12, akár 13 órát vezetnek, vagy akár 15öt is, mert a kocsival munkába menet is vezetési időbe számít és ami szintén törvény ellenes.

ezt úgy trükközik ki, hogy a gls alvállalkozókat foglalkoztat és ők alkalmazzák a sofőröket így ha bírságolás van e miatt, akkor az magát a gls t nem fogja érinteni, az alvállalkozó meg ráveri a pénzt a sofőrre.

2021. nov. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!