Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyaláson más...

Hagyatéki tárgyaláson más temetésének költségét jogosan követeli?

Figyelt kérdés
Szóval édesanyám júniusban meghalt, hamarosan lesz a hagyatéki tárgyalás, azonban a testvére temetési költség címen hagyatéki hitelezői igényt nyújtott be, de nem értem mire fel. Sajnos az ő édesanyjuk még év elején elhunyt, hagyatéki targyalas ott állítólag nem volt, csak erre tudok gondolni, hogy ez lehet az igény alapja. A kérdésem pedig az lenne, hogy a testvér követelheti az anyjuk temetési költségét az édesanyám hagyatéki tárgyalásán? Nem tartjuk a kapcsolatot. Köszönöm.

2021. dec. 2. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

"Nem tartjuk a kapcsolatot."

Ez jogilag mit befolyasol?


A kerdesre :igen.


Csak ezt a zagyvasagot nem ertem, amit ide firkantottal...

2021. dec. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Követelheti, elvileg ugyanis az a Te kötelességed lett volna - feltételezve, hogy a vele házastársi viszonybal levő édesapád sem él már.

Ez ugyanolyan, mint az öröklési rend. Házastárs, egyenesági leszármazott (gyerek, unoka, dédunoka sorrendben) és csak utána következik a szülő (amennyiben él - írtad, hogy az anyuka már nem), testvér, unokatestvér, szülő rokonai, bla bla bla.

Próbálj vele megegyezni, hogy felezzétek a költséget. Ha meg nem tudsz, akkor sajnos az bizony Téged fog terhelni. Az én családomnak is van olyan tagja, aki nulla kompromisszumkészséggel bír és minden garasért foggal körmmel harcol ... de akkor a "legkedvesebb rokon" volt, mikor az esküvőmre kellett meghívatnia magát. Álszent kis pénzsóvár g*ci! Ezekkel nem bírsz!

2021. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy ki fizette a temetést? X személy temetési költségei X személy hagyatékának terheihez tartozik, tehát ha édesanyád temetési költségeit ők állták akkor igen jogosan, sőt mindez erkölcsi aggályokat is felvethet, hogy miért nem te álltad ezt eleve? Viszont más személy temetésének költsége nem érvényesíthető, tehát ha például a nagymamád temetési költségeit akarnák érvényesíteni édesanyág hagyatékában akkor nem, kivéve ha van papírjuk arról, hogy ezzel édesanyád tartozik nekik.
2021. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem voltak házasok, hivatalosan élettársak sem apukammal, ezért intézkedek én. Kar, hogy anyukám mindig készpénzt használt, így sose tudom meg hogy adott-e a saját anyja temetésébe vagy nem. (az egész családdal nem tartom a kapcsolatot, ezt azért írtam, mert így csak a beidezesbol tudtam meg a követelést, beszélni se beszéltünk erről.)
2021. dec. 2. 10:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Az anyukajuk év elején elhunyt, eltemették. Az én anyukám pár hónapra rá szintén elhunyt (valószínűleg az anyja halálába betegedett bele), és most anyukám testvére szeretne a nagyi temetési költségét behajtani rajtam. A saját anyukám temetését én fizettem.
2021. dec. 2. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg zavaros a dolog, akkor most az anyukádon követelik a testvére temetésének költségeit, akinek voltak gyerekei? Vagy az anyukád anyjának a temetési költségeit követelik?
2021. dec. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, időközben megválaszoltad a kérdésemet, amíg írtam.

Ilyen felállással a nagynéni és anyukád felesben volt kötelezhető a temetés fizetésére, ha nem volt más testvér.

2021. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyi temetési költsége NEM téged terhel, hanem a gyerekeit. Mivel bizonyítja a rokon, hogy Anyud nem fizette ki? Te tudod bizonyítani, mert neked anyukád mondta .... ÉRTED??? Neked azt MONDTA, hogy fizetett!!!!! ;) De ezt rohadtul határozottan kell kijelenteni és emellett az állítás mellett kitartani!!!!!

Anyukád temetési költsége meg amúgy Apukádat terhelné!

2021. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!