Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Föld haszonbérleti szerződés...

Föld haszonbérleti szerződés érvényes akkor is, ha nem lett beadva a Földhivatalhoz?

Figyelt kérdés

A bérlőim azzal érvelnek, hogy ezt a szerződést az ő édesapjuk írta kézzel az én néhai nagyapámmal a lakásán írták alá ügyvéd jelenléte nélkül és szerintük ez egy teljesen szabályos szerződés. Nem úgy van, hogy a földhivatalnak ellen kell jegyeznie ahhoz, hogy érvényes legyen?


Ráadásul a dolgot bonyolítja az is, hogy az eredeti példányt nem is találjuk belőle csak a fénymásoltat, így felvetődik az a kérdés is, hogy eredeti-e egyáltalán.


Ügyvéd akihez mentem azt mondja Ő nem ért hozzá...



2021. dec. 5. 03:10
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Most magyon okosnak érzed nagad hogy ilyeneket kérdezel mi?
2021. dec. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Jó, hogy szerinted mint tulajdonos nem is tartozik rám hogyan is áll jogilag a dolog? Itt komoly pénzekről van ám szó..
2021. dec. 5. 04:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert ha ez jogtalan föld használatnak minősül, akkor annak más a jogi megítélése vagy tévedek?
2021. dec. 5. 05:00
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem jogtalan, kúriai döntés van róla. A bejelentés elmulasztása csak mulasztási bírságot von maga után, de nem teszi semmissé a szerződést.
2021. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Értem és azt hogyan tudom felülvizsgáltatni, hogy ez a konkrét szerződés megfelel-e más szükséges feltételeknek? Mert az állagát és a megfogalmazását tekintve nem biztos.
2021. dec. 5. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy szerződésnek nincs állaga.


A szükséges feltétel, hogy közokirat legyen, vagy teljes bizonyító erejű magánokirat. Tartalomra előírás nincs.

2021. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A bejelentés elmulasztása egyébként mekkora bírságot vonhat maga után?
2021. dec. 5. 09:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mi a feltétele, hogy közokirat legyen? Vagy minden szerződés alapból is annak számít? nem kellett volna hozzá 2 tanú is, hogy hiteles legyen?
2021. dec. 5. 09:24
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Saját kezű aláírás esetén nem feltétel a tanú.

Mulasztási meg most fejből nincs meg, meg kellene néznem.

2021. dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!