Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy boltban a kasszánál való...

Egy boltban a kasszánál való fizetésre mennyi idő áll rendelkezésre?

Figyelt kérdés

Kérdésem félig elméleti, tudjátok mostanában többször volt, hogy országosan leálltak a kártyás fizetést biztosító terminálok.

Ennek kapcsán gondolkodtam el azon, hogy ilyenkor jogilag megteheti-e valaki, hogy az áruval együtt távozik a boltból és később fizet 1 óra múlva kp-ban?


Esetleg az üzletszabályzat/ÁSZF tartalmazza ezt a dolgot? Ha nincs benne ilyesmi, akkor mi van ilyenkor?

Vagy a blokk/nyugta az azonnali-vásárlással egyidejű fizetést foglal magában és eleve nincs helye a későbbi fizetésnek?


2021. dec. 6. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Miért is távozhatnál az áruval? Az áru mindaddig nem a tulajdonod, amíg ki nem fizetted. Hiába van a kezedben, nem viheted el míg ki nem egyenlíted az ellenértékét.
2021. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nemaRendőrség ***** válasza:
82%

Xdd

Mint a kisiskolások, akik szerint ha a tanár nem ér oda 15 percig akkor az óra elmarad

2021. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vis maior eseménynek hívják ezt és természetesen nem mehetsz ki az áruval fizetés nélkül. Vagy megvárod, ameddig helyreáll a rendszer vagy visszapakolod az árut.
2021. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Voltam bolti eladó, nálunk az volt a sztenderd procedúra, hogy amíg nem hagyod el az üzlethelyiséget, addig nálad lehet az áru, viszont csak fizetés ellenében vihetsz ki onnan bármit. Ha leáll a rendszer, és nem tudsz semmilyen módszerrel fizetni, akkor nem vihetsz ki az üzlethelyiségből semmi olyat, amiért nem fizettél. Nyugtát csak fizetés ellenében állítanak ki, tehát ha nem fizettél, akkor nyugtát sem kapsz.
2021. dec. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1-es és 2-es: Köszönöm a választ, bár nem túl szakszerű választ adtatok. Például amikor beszerző voltam tavaly egy cégnél, akkor kértem, hogy a számlára, ami úgy nézett ki mint a nyugta, csak adószám és cégnév rákerült, oda volt írva, hogy utalással fizethető 15 napon belül.

Ezért nem tudhatom, hogy egy készpénzfizetéses blokk esetén mi a jogszabály.


3-as, 4-es üzemanyag esetén mi a teendő? Most olvastam cikkeket erről, hogy a jogszabályban hiányosak ezek a részek és például emiatt voltak a múltkor olyan emberek akik 2-3 órán keresztül!!! ültek a benzinkút parkolójában a kocsijukban, hogy ismerősük vigyen készpénzt nekik mert nem mentek a terminálok és nem engedték el őket, mert ha elmentek volna, akkor rendőrt hívnak és köröztették volna a rendszámot azt mondták.

2021. dec. 6. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Benzinkúton jártam már úgy, hogy nem tudtam fizetni, mert nem működött a kártyás fizetés. Ott elengedtek azzal, hogy a személyimet otthagytam és később visszamentem kifizetni. De amúgy ki is volt írva, hogy kártyával nem lehet fizetni éppen, csak elbambultam a feliratot. Az áruházas szituáció azért egy kicsit más, mert ott tömeges eseményről van szó, azt nem lehet ennyivel lekezelni.
2021. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jogos, köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 6. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:

A nyugta nem számla, ha beszerző vagy, akkor ezt alap tudni.


Nem fizethetsz később, a boltból csak kifizetett cuccal mehetsz ki.



Benzinkút ugye más tészta, mert ott nem veheted ki a tankból a cuccot.


Én egyszer úgy jártam benzinkúton, hogy elbæszta a kiscsaj és kiütötte kpra, és nem érte el azt telefonon, aki korrigálhatta volna.


Az volt a mázlija, hogy 50 méterre volt az automata és jófej voltam. A kocsi addig ott maradt nyilván

2021. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!