Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halált okozó közúti baleset...

Halált okozó közúti baleset okozása esetén fegyházban, börtönben, vagy fogházban kell letölteni a kirótt szabadságvesztést?

Figyelt kérdés

-24 éves férfi

-makulátlan előélet

-nem ittasan, nem bódult tudatállapotban (vezetésre alkalmas állapotban)

-cserbenhagyás nélkül, bűnösséget beismerve

-sebességhatárt át nem lépve

-zebránál meg nem adott elsőbbség miatt



2021. dec. 17. 00:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem vagyok jártas a büntetőjogban, de annyit tudok, hogy gondatlan veszélyeztetésnek számít(hat.) Talán.


Úgy tudom, hogy van ilyen fogalom.


Szerintem a bíróság eldönti, mindenféle körülmény alapos mérlegelése/részletes figyelembevétele után.


Te magad volnál az a 24 éves férfi, aki halált okozott közúton? Esetleg közelebbről ismered a bűncselekményt elkövetőt?

2021. dec. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogházat fogsz kapni, hogy mennyit... ez a bírótól is függ, illetve mennyire lépted túl a megengedett sebességhatárt, volt-e figyelmeztető tábla, mennyire tudtad volna elkerülni fokozottabb figyelemmel a balesetet, a sértett mennyire működött közre a baleset előidézésében (körbenézett-e), telefonáltál-e közben, voltak-e már korábbi közúti bírságaid (nem jó ómen ha gyorshajtásért már korábban kaptál pár büntit és most is túl gyorsan mentél).
2021. dec. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 köszönöm a jókívánságot, de a bíróság a hatályos jogszabályok alapján fog eljárni és döntést hozni
2021. dec. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
4 nem neked írtam, hanem az elkövetőnek
2021. dec. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem ütöttem el senkit, de a 6 éves jogosítványommal, évi 10-12 ezer kilométerrel a hátam mögött is fóbiám van a gyalogos gázolástól, pedig mindig körültekintően vezetek, mióta dr Herpy Miklós büntetőjogász mondta, hogy valakit 5 km/h-val gázoltak halálra még inkább nagyobb a félelmem, ezért mentálisan fel szeretnék készülni a legrosszabbra, ha mégis bekövetkezik a baj.
2021. dec. 17. 02:40
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek kérdező!


Ha fóbiád van a gyalogos gázolástól, akkor miért kínozod magad?! A munkádhoz feltétlenül szükséges az autóvezetés?!


Szerintem ne szenvedtesd magad ennyire, ha ez nem megy. Akármilyen másfajta munkát tudsz találni, mint pl. motoros futár ételek kiszállításához, vagy akár taxizás/egyéb utasfuvarozás...


Ha érettségivel rendelkezel, akkor akárhova felvesznek irodai munkára (irodaházakba pláne.) Az egyházak pedig "állítólag" nem személyválogatóak?! Sajnos azt tapasztaltam, hogy néha egy kicsit igen...


Ha pedig a családod erőlteti a gépkocsivezetést, azért én kerek-perec megmondanám nekik, hogy ezt ne várják el tőlem ilyen fóbiák megléte mellett. "Kezeltetni" felesleges lenne olyan megérzéseket, amelyek pedig megóvnának esetleges bajok/tragédiák bekövetkezésétől.

2021. dec. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
mindenki szerint jól vezetek, egyetemi diplomám van, nem volt még sosem balesetem. sok orosz videót néztem a youtubeon ahol repültek az emberek mindenfele a zebráról és úgy érzem, ez velem is megeshet. szeretném tudni a következményeit, ezért tettem fel a kérdést.
2021. dec. 17. 04:56
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj ettől. Ha oda figyelsz nem lesz gond. Azért a gyalogosok sem hülyék. Amikor ilyen baleset történik az 99%-ban az autós hibája mert nem figyelt. Mivel te erre különösen rá vagy pörögve így kizártnak tartom hogy balesetet okozz.
2021. dec. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"egyetemi diplomám van"


Attól, hogy valakinek egyetemi dipolmája van, még lehet mentálisan alkalmatlan a vezetésre, ahogy 8 általánossal is lehet valaki kiváló sofőr. Ha valakinek fóbiája van a vezetéssel kapcsolatban, az ne vezessen. Előbb-utóbb ez a beteges félelem fog balesetet okozni.

2021. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha ezen agyalsz előbb-utóbb el fogsz ütni egy gyalogost. Inkább maradj körültekintő és mindenki épségben hazaér.
2021. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!