Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent a büntetőjogi...

Mit jelent a büntetőjogi felelősség megállapítása?

Figyelt kérdés

Egy törvényt próbálok értelmezni, amelyben a büntetési eljárást az határozza meg, hogy a bűncselekmény elkövetése előtt 2 évvel meg lett-e állapítva büntetőjogi felelősség ugyanazért a bűncselekményért.

(Ebben az esetben természetesen súlyosabb)


Mi számít büntetőjogi felelősség megállapításának? Ha az illetőt elítélték, megbüntették az adott bűncselekményért az tiszta sor, de akkor is megállapított ha gyanusított lett, majd elvetették az ügyet?



2021. dec. 17. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem volt beszámítható? (Normális)
2021. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia! Buntetojogi felelosseg megallapitasa azt jelenti hogy a birosag jogerosen kimondta hogy az adott buncselekmenyt te kovetted el (bunos vagy), az ehhez fuzodo szankcio mar nem relevans (ez nagyon szeles spektrumu is lenne: onnan, hogy megrovast kapsz es mesz dolgodra terjedhet tenyleges eletfogytiglani buntetesig is).


Ha gyanusitott voltal de ellened a vadat elejtette az ugyeszseg (vagy meg nyomozati fazisban a rendorseg) az szinten nem relevans itt, mert jogeros birosagi iteletet nem kaptal.

2021. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hárman hármat mondunk, és lehet, hogy mindegyik igaz.

Az én harmadik tippem az, hogy figyelembe kell venni, hogy az elkövetés idejében milyen törvények voltak, mert a bíróságnak aszerint kell ítélkeznie. Lehet, hogy valamit most súlyos bűncselekményként ítélnek és büntetnek, de valamikor nem foglalkoztak vele, és ha ez akkor történt (és mondjuk nem évült el az ügy), akkor az enyhébb ítéletet kapná az illető, de fordítva is igaz.

2021. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2. Vagyok, es jogasz. Ne mondjunk harman harmat.
2021. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Én meg 3. vagyok, Szent István. Ne mondjunk hárman hármat. :D
2021. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. dec. 18. 10:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!