Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból bármi bajom ha...

Lehet abból bármi bajom ha egy illetéktelen, rosszakaró személy megtudta az adóazonosító számomat?

Figyelt kérdés
Fel volt bontva egy levél amin rajta volt…..

2021. dec. 17. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Bead a nevedben egy adóbevallást amin 100 millió forintot kerestél és 30 millió a fizetni valód. Aztán magyarázkodhatsz.
2021. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mit tudok tenni?
2021. dec. 17. 23:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy adóazonosító jelemet
2021. dec. 17. 23:22
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha bárhogy megpróbálna ezzel visszaélni (amúgy erre túl sok lehetősége egyébként sincs), azzal büntetőjogi eljárást kockáztat. Olyan dolog hirtelen most nem jut eszembe, amihez kizárólag egy adóazonosító jel elég.
2021. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
#2. Az első válaszoló csak egy troll, nincs miért aggódnod. :)
2021. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg tudom változtatni?
2021. dec. 17. 23:24
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó :D kezdtem már komolyan venni, aljasság amúgy ilyennel viccelni mikor ezt leszámítva is van elég bajom.

Annyi hogy nem jött csekk a sulyadóról van két kocsim. Kijött a felszólítás hogy be kell fizetni mostmár haladéktalanul vagy baj lesz.

Ez eddig oké is lett volna hétfőn fizetem.

De a levél fel volt bontva..! :(

2021. dec. 17. 23:25
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

#7. Ez gáz, de szerintem nem jutott az illető semmilyen érdemi információhoz. Esetleg befizetheti a nevedben (a saját számlájáról) az adót. :)


Ha cserélni szeretnéd, szerintem van rá lehetőség. Nézz fel az ONYA-ra és próbálj újat igényelni, ha fontosnak gondolod. Annak próbálj előtte utánajárni, hogy hol kell jelezned, hogy a jelenlegi már nem lesz jó/elveszett stb. Gyanítom a nyomtatványon van ilyen rubrika, vagy a kitöltési útmutató választ ad erre is.

2021. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Pl elkezd helyetted adózni.
2021. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megváltoztatni, a születési dátumodból és egy azon belüli sorszámból van generálva, tessék itt a leírás:

[link]

Nem megy önmagában semmire vele az illető. Személyazonosítás nélkül semmilyen eljárást nem tud kezdeményezni.

2021. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!