Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingyenes tb támogatás megállap...

Ingyenes tb támogatás megállapításához kérelem, mit kell kitolteni és bekuldeni, hova?

Figyelt kérdés

Jász nagykun szolnok megyében lakom, meg szeretném próbálni, hátha.. Álláskereső vagyok, de munkanélkülire nem vagyok jogosult mert pályakezdő is vagyok, így a semmiből nem tudnám fizetni.


Mindenképp PDF kellene, azt nyomtatnám és kitölteném.


Köszönöm előre!


2021. dec. 27. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennek is van valami módja, de az csak időleges, és újítgatni kell.


Az én módszerem biztosabb!


Előre bocsájtom hogy én pécsi vagyok, neked a te településed szerint kell keresned.


Pécsen a Támasz alapítvány foglalkozik a hajléktalanokkal. Kijelentkeztem a lakcímemről, és kiállíttattam egy "lakcím nélkül"-i lakcímkártyát. Bementem hozzájuk, és mondtam hogy lakcím nélküli vagyok, szeretném a szolgáltatásaikat igénybe venni. Egy erre a feladatra felkészített dolgozó bevitt egy irodába, ahol négyszemközt elbeszélgettünk. Én megmondtam a frankót, tehát hogy nem vagyok hajléktalan csak lakcím nélküli, és igazából csak a potya-étkezésre tartanék igényt amikor épp nincs munkám, levélcímnek használnám őket, és a hajléktalanoknak alanyi jogon járó TB sem lenne rossz. Persze soha nem voltam kajálni, ez csak duma volt.


Semmi akadálya nem volt hogy hivatalosan is regisztráljanak mint hajléktalant. Ennek lassan tíz éve.

2021. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Találni a neten hogy mit kell kitölteni, csak annyi a lényeg hogy az adott lakásban az egy főre eső jövedelem valamennyi alatt legyen, és ne legyen hozzád köthető, nav által látható megtakarításod.
2021. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-nek:


Ja.


Meg vagyoni igazolás az egy háztartásban élők ingatlanvagyonáról, kereseti igazolás a munkahelyeikről, bármelyikük ingatlan tulajdonjoga vagy gépkocsi tulajdonjoga esetén hivatalos igazolás az ingatlan vagy gépjármű forgalmi értékéről, bla-bla-bla.


Nekem ne mutasd be.

2021. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-nek:


Vagy azt hitted, hogy bemondásra elhiszik amit írsz?

2021. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismét #2-nek:


De ha tovább akarom cifrázni, akkor tegyük fel hogy az ingatlanban bejelentve lakik olyan is, akivel nincs közös háztartásban. Mert minden, vele egy lakcímre bejelentett személy vagyoni viszonyaival el kell számolnia.


Ekkor alá kell vele íratnia egy büntetőjogi felelősségvállalást annak vonatkozásában, hogy nincsenek közös háztartásban.

2021. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Újfent #2-nek:


Ja! És minden nyilatkozathoz két tanú! XD


Inkább a lakcím nélküli verziót javaslom.

2021. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!