Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem az exem azért...

Feljelenthetem az exem azért mert szexuális erőszakot követett el ellenem? Teljesen tönkretette ezzel az életem.

Figyelt kérdés

Volt hogy próbált megerőszakolni csak megvédtem magam, egyszer arra keltem fel hogy megerőszakol. Volt hogy sétáltunk a dunaparton és leszedte a ruháim, megerőszakolt. Amikor még szűz voltam és ellenkeztem, lefogott és megcsinálta amit akart (nemi erőszak itt nem volt)

ARRA HOGY “MIÉRT MARADTÁL VELE” NEM VAGYOK KÍVÁNCSI!



2022. jan. 6. 22:29
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
mindketten 18 alatt vagyunk!!!!! ennek ellenére lecsukhatják?
2022. jan. 6. 22:31
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
igen.
2022. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező

Megerőszakolni egyszer lehet az embert, a második már ha az első után nem tettél semmit az más.

Miért voltál vele még utána is kapcsolatban????? Miért nem az első eset után rohantál el tőle azonnal és jelentetted fel?

Ki fogja neked elhinni, hogy erőszak volt, ha ennyi ideig vártál vele? Hogy nem csak egy olyan játék volt kettőtök között amiről az exed joggal hihette, hogy te is így szereted, hiszen hagytad, hogy újra meg újra megtörténjen és mégis maradtál vele?

nem kisebbítem ami veled történt, nem próbálom meg eltagadni sem. Csak nem értem mire vártál eddig?

2022. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

Arra várt amire a legtöbb kapcsolaton belül erőszakot elszenvedő ember...

Nem viselkedünk minden helyzetben racionálisan.

2022. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
#4 De már nincsenek együtt. Miért MOST akar feljelentést tenni amikor már nincsenek együtt, ki tudja mennyi idővel később? Miért gondolja hogy bárki el fogja neki hinni vagy ha el is hiszi, akkor tud tenni bármit?
2022. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Ha akaratod ellenére szexel veled, az erőszaknak számít, akkor is, ha a pasid vagy akár férjed az illető. Más kérdés, hogy valóban az első eset után ott kellett volna hagyni, rögtön feljelenteni. Mondani könnyű, tudom, hogy ilyen fiatalon átlátni a dolgokat és időben cselekedni egyáltalán nem könnyű.

Esetleg kérhetnél segítséget pszichológustól, családsegítő / ifjúsági irodában. Lehet, hogy a jogi részében is tudnának tanácsot adni.

2022. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

"Amikor még szűz voltam és ellenkeztem, lefogott és megcsinálta amit akart (nemi erőszak itt nem volt)"



Márpedig ez nemi erőszak.

Nem kell hozzá behatolásnak lenni, hogy az legyen. Lényeg, hogy te nem akartad, s ő mégis megtette, akármi is volt az.

2022. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen feljelentheted. Erre (is) van a rendőrség.
2022. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Persze nyilván mindig megígérte hogy nem lesz ilyen, azért most kérdezem mert most szakítottunk szóval már mindegy. De pont a traumák miatt, amiket okozott nekem volt nehéz otthagyni. Az emlékezetemet is elvesztettem, mert nem akartam emlékezni ezekre, csak így tudtam őt elviselni. Nagyon kötődtem hozzá szinte mindent elnéztem neki, manipulált, azt hittem nem tudok nélküle élni. Miért ne hinnének nekem? Hiszen olyan sokan nem tudnak kijönni ilyen kapcsolatokból:(
2022. jan. 6. 23:01
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha szeretnéd, feljelentheted. Viszont ha feljelentést teszel, készülj fel rá, hogy legalább egyszer részletesen elő kell adnod az eseményeket a vizsgálat során. Ez nem mindenkinek megy, van, aki ilyen helyzetben leblokkol és nem tesz vallomást. Illetve ha feljelentést teszel, nem árt, ha van valami bizonyítékod vagy tanúd is az eseményre azon kívül, hogy emlékszel rá. Ha se bizonyítékok, se tanúk nincsenek, akkor hamar úgy lehet járni, hogy áll egymással szemben két ember, akik homlokegyenest ellenkezőt állítanak, a rendőrség pedig nem tud mit kezdeni velük.
2022. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!