Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 napon túl gyógyuló személysé...

8 napon túl gyógyuló személysérülést okozó közúti baleset gondatlan okozásának mi a büntetési tétele?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy ez súlyosabb annál mintha csak átmész a piroson vagy gyorshajtasz, hogy ez már nem szabálysértés hanem bűncselekmény mint pl a segítségnyújtás elmulasztása. Utána is néztem, pontosan erre ami a kérdésben szerepel, 1-3évig terjedő szabadságvesztést helyez kilátásba és bűncselekménynek nevezi.

A sérülés maga csonszélességnyi elmozdulással járó darabos kulcscsont törés, 4 letőrt csontdarab lett eltávolítva, sürgős műtét során csontvelőn keresztűlhúzott titánium sínnel lett rögzítve viszont így is van minimális szögbeli eltérés illetve a röntgen alapján kb 2-3mm tartós elmozdulás viszont az orvos azt mondta, hogy itt nem is a pontos egyvonalba összeillesztés a cél mivel az nem lehetséges csupán az a lényeg, hogy rövidülés ne legyen. Ennek gyógyulási ideje 8-12 hét és utána még kérdéses mindig, hogy vezetni, raklapokat húzogatni stb fogok e tudni, tehát ugyanolyan lesz a mint volt. Eddig ugyanis 150-200kilós raklapokat sarkuknál fogva egy karral simán arébbhúztam erőlködve, kettővel már picit odébb is tudtam emelni. Ha nem lesz olyan amilyen volt az már szerintem maradandó károsodás ezt persze majd igazságügyi orvosszakértő dönti el.


Mindegy is, lényeg hogy mikor történt akkor persze én nem tudtam arról még utána azonnal hogy el van törve csak mikor már a mentők beraktak a kocsiba és megnézte és mondta hogy igen ez eltörött, addig dolgozott bennem az adrenalin, annyit tapasztaltam csak hogy nem tudom vállmagasság fölé emelni illetve terhelni.


A helyszínen még mondtam is neki, hogy ha elismeri a fellelőséget akkor nem kell rendőrt hívni mert nem akarom megszívatni mert tudom hogy ez komolyabb elbírálás alá kerül ha személyi sérülés van. Mentőt aztán végül azért csak kértünk csak hogy megtudjam biztos nem tört e el, viszont ugye akkor már a rendőr is elkerülhetetlen.


A mai napon voltam bent jegyzőkönyvet felvenni a Közlekedésrendészeti Főosztályon és a beszélgetés alatt tájékoztatott arról, hogy rosszul tudom mert a bíróság körübelül 150-200ezres pénzbüntetést ítélne meg neki szerinte és mivel gondatlan okozás ezért csak vétségként vizsgálják majd, bűncselekmény csak akkor lehetne ha szándékos volt a cselekedete. Most akkor ő mondott valamit rosszul vagy én értelmeztem félre vagy nem jó helyre kategorizáltam be az esetet? Mert tudtommal aki kihalgatott az is rendőr volt nem? Akkor csak jobban tudja nálam.

Ja meg mondta, hogy jogsi elvétel vagy ilyesmi természetesen ilyenkor nincs.


Ezt se igazán értem, hogy vétség vagy bűncselekmény mert egyik helyen ezt említi, másiknál már a másikat.


=====================================================================

Btk. 235. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból súlyos testi sértést okoz, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés


a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,

b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,

c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget

okoz.

=====================================================================


Ami nekem fura csak az egészben, hogy én azt hittem hogy ez egy súlyosabb dolog, viszont úgy látszik, hogy egy gyorshajtási bírsággal kb meg lehet úszni ezek szerint.


Másrészt ez a büntetési tétel a közúti közlekedés rendjének megzavarása inkább ha nincs személyi sérülés viszont már ott is elveszik a jogosítványt simán.



2022. jan. 17. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A bűncselekmény lehet bűntett vagy vétség. Ez a félreértés oka.
2022. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!