Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell majd valamit fizetni...

Kell majd valamit fizetni apám halála után?

Figyelt kérdés

Apám meghalt, ezt tegnap tudtam meg egy olyan levélből, amiben arra kérnek, hogy írjam össze az örökösöket és a hagyatékot.


Felhívtam a telefonszámot, hogy konkrétan semmit nem tudok apámról, a nevét tudom csak beleírni a nyilatkozatba, semmi mást. Azt sem tudom, rajtam és a tesómon kívül vannak-e gyerekei. (Talán 97-ben láttam utoljára.)


Azt mondták, húzzam át, amit nem tudok, és küldjem vissza a papírokat.


A kérdésem az, hogy nem maradt utána semmi, tehát ez csak ügyintézés. Kell valamit fizetnünk (tesómmal) utána? Attól félek, hogy behajtanak rajtunk akármilyen pénzeket. (Pl. azt sem tudom, eltemették-e.)


2022. jan. 21. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell, csatolj egy nyilatkozatot amiben lemondasz az örökségedről és írd meg hogy nem tudsz információkkal szolgálni arra vonatkozóan hogy milyen vagyontárgyai voltak az elhunytnak mivel '97 óta nem volt vele kapcsolatod. A nyilatkozatban jelentsd ki hogy ebből kifolyólag az elmúlt 5 évben nem részesültél semmilyen ajándékban tőle.
2022. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tartozást nem örököl az utód, attól nem kell félned.

Legfeljebb akkor örökölnél tartozást, ha a háza lenne az örökséged tele hitellel, de azt meg vissza lehet utasítani.

2022. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
A hagyatéki tárgyalás közjegyzői diját kb. 50 rugót biztosan meg kell majd fizetni.
2022. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez érdekel. Nem akarok 50 ezret fizetni egy idegen után. Nem akarok mínuszba kerülni miatta.
2022. jan. 21. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

Ez nem igaz. Közjegyzői díjat fizetni csak az örökös(ök)nek kell. Ha visszautasítja az örökséget, akkor nem lesz örökös, és az egész eljáráshoz csak annyi köze lesz, mint neked. (Nagy hitellel rendelkező rokon halála után volt részem ilyenben, aláírtam a visszautasító nyomtatványt, és egy fillért se kellett fizetnem.)

Ha senki nem fogadja el az örökséget, akkor az állam fogja kifizetni. (Mivel a közjegyző nem utasíthat el ügyet akkor se, ha nincs pozitív örökség.)

2022. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:

Csak akkor utasítsd vissza az örökséget, ha már tudod, hogy mennyi az annyi. Ki tudja, lehet, nem kevés. Akkor nem fog számítani a közjegyző díja.


A hagyatéki tárgyaláson meg simán vissza tudod utasítani, tehát nem maradsz le semmiről.

2022. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi nem lesz, ezért érdekel, hogy van-e alapdíj.
2022. jan. 24. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!