Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telekhatár vita,szolgalmi jog...

Telekhatár vita,szolgalmi jog valamint török átok?

Figyelt kérdés
A baj ott kezdődik hogy valamikor egy nagy porta volt ebbol kialakult 2 telek 2001-ben. A telekhatár 2x változott.. legutóbb 2007-ben. Egészen idáig senkit nem érdekelt hol vannak a határok mert 1 tulaj kezében volt a 2 telek. A földhivatal valami ok folytán jogerős határozatot nem vezettek fel a tulajdoni lapra illetve a helyszínrajz sem volt jó. Ezt megpanaszoltam így már folyamatban van a javítás. Azonban a szomszédom nem bír kibékülni a ténnyel. A telek földmérő általi kitűzese azonban csak a földhivatalai hibajavítás után lehetséges. Az egész baj onnan idult hogy tömör kerítést akarok építeni, persze ezt bajt meg kellett oldani az tiszta sor és érthető is. Viszont madárnak néz a szomszédom és alkuszik 1 méter ide, 1 méter oda mert az biztos úgy van, de majd kiegyezunk stb... vízórája nálam van, (még kítűzes nélkül is biztos), de szennyvíz csőt pl nem tudom, a gazcső meg kitűzes függő... a pontos nyomvonalat hol tudom lekérni ha le lehet egyáltalán? Semmilyen szolgalmi jog nincs bejegyezve nálam, jogalapja sincs bejegyeztetni, mindenhonnan elérhető az összes közmű. Azt tervezem hogy egyszer s mindenkorra rendezem az egészet jogilag is, ami nálam van, bizony át fogom köttetni. Vagy persze jó pénzért pl 10 évre szerződést kötünk, ilyesmi. Ha pl adok neki 6 hónap haladékot hogy megoldja, és nem teszi... akkor pl kizárhatom a vízből?

2022. jan. 23. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem zárhatod el a vizét.


De nem értem, hogy vetted úgy neg, hogy nincs rendven a tulajdoni kap

2022. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon kétlem, hogy kötelező lenne neki bármit is áthelyeztetni. Megkéri a szolgalmi jogot, és megkapja. Új létesítésre nyilván nem kapná meg, de a már meglévőre igen.

Annál jobb eredményre szerintem nem számíthatsz, mint hogy a szomszéd belemegy, hogy ha az ár felét állod, akkor áthelyezteti.

Mivel már 15 éves történet, innen már elbirtoklással is menni fog neki, minden egyéb nélkül.

2022. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!