Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire megyek a rendőrségi...

Mire megyek a rendőrségi feljelentéssel , ha exem nem fizeti a gyerektartást ?

Figyelt kérdés

A bíróság nem tudja behajtani rajta , se bejelentett munkája , se tulajdona .

Az állam nem fizet helyette , mert a keresetem sok , meghaladja azt az összeget , amíg még fizet .Túl vagyok ezeken a körökön már .

Utolsó út a rendőrség .

Mit tudnak vele csinálni ? Milyen büntetésre számíthat ? 3 éve nem fizet semmit .


2022. jan. 25. 12:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos, elviekben kiskorú veszelyeztetese miatt eljárást indithatnak ellene és akár le is ültethetik. Gyakorlatilag max per lesz belőle, büntetés nem nagyon
2022. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Börtönbe kerülhet, amennyire tudom.
2022. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ülnek böriben "apukák", akik nem szeretnek fizetni. Kérdés mennyi időt, energiát, pénzt vagy hajlandó rászánni, hogy utána menj.
2022. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Rengeteg pénzzel tartozik ezen kívül is ,ez az ügy szintén behajtónál volt . Úgyhogy sok pénzembe benne van már egyébként is .Végig csinálom , ha van értelme ,és lesz valami következménye . Dühítő , hogy semmit nem tudott vele senki csinálni.
2022. jan. 25. 12:59
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha feljelented, akkor nagy eséllyel fog valamennyit fizetni, ami máris azt jelenti, van fizetési hajlandóság, önhibáján kívül nem tud teljesíteni, így már ejtik is a pert.
2022. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3 évig nem volt fizetési hajlandóság ,és most hirtelen 1x fizet ,és minden rendben ?

Trógeleké a világ 😎

2022. jan. 25. 13:15
 7/19 anonim válasza:
100%

Követem, ha nem baj, nálunk 1 éve nem fizet semmit. Mi még csak a jogerősítő végzésnél tartunk, és több százezer forintos tartozása van.

Én úgy tudom, hogy az állam általi megelőzésnél már nem veszik figyelembe a jövedelemet, január elején volt törvénymódosítás.

2022. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Bizony, ez van. Anno én is feljelentettem, pontosabban igényeltem az állami megelolegezest, és az automatikus rendőrségi feljelentessel járt. Nem volt se hivatalos munkahelye, se semmi a nevén. Fizetett 6000 forintot -10e volt a tartasdij- így ejtették az egész feljelentést és az állami megelolegezest se kaptam meg. Ez után hat havonta küldött 6ezret, amivel előrébb nem jutottam, ellenben se feljelenteni nem tudtam, se az állami megelolegezest igényelni.
2022. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Ha önhibájából (egészséges, keresőképes, és ennek ellenére nem dolgozik, vagy nem regisztrál munkanélkülire, nem keres állást, nem fogadja el a felkínált munkát) munkanélküli, és esze ágában sincs fizetni, akkor általában vádat emelnek tartási kötelezettség elmulasztásának vétsége miatt. Kap egy közérdekű munkát a bíróságtól. Ha visszaeső vagy többször volt már elítélve, akkor elzárást, legutolsó esetben szabadságvesztést.


De! Ha van valamennyi bevétele és hajlandóságot mutat a fizetésre, akkor az ügyészség felfüggesztheti a büntetőeljárást pl. 1 évre, ami alatt neki törleszteni kell a hátralékát és a tárgyhavi tartásdíjakat is mellette.

Ha ez eredményes, megszüntetik az eljárást. Ha cseszik fizetni, vádemelés.


Ha nem önhibájából eredően munkaképtelen, pl. betegség, baleset miatt, akkor nincs bűncselekmény, megszüntetik az eljárást.


Fontos kérdés még, hogy tudomása van-e arról, hogy neki fizetnie kell. Tudom hülyén hangzik, de ha valaki nem tudja, hogy pl. a bíróság jogerős ítélettel kötelezte fizetésre, akkor megint bukta.

2022. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen tud róla , mindenről is kapott papírt postai úton .
2022. jan. 25. 14:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!