Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben érne valamit...

Ebben az esetben érne valamit az ideiglenes lakcím?

Figyelt kérdés

Apám elköltözött az új élettársához augusztusban. Én közben egyetemre mentem és nagycsaládosként, kolisként, állami ösztöndíjasként… lehetőségem van megpályázni a rendszeres szociális ösztöndíjat. Apám nem együttműködő, fogalma sincs, hogy milyen papírokat kellene hozni nekem a pályázathoz, pedig már augusztus végén is 100x elmagyaráztam neki és a kiírást is elküldtem, most is megtettem, de mintha a falnak beszélnék. Ha a fizetéses papírjait nem adom le, akkor érvénytelen a pályázat, ez nyilván nem érdekem. Ha leadom a papírjait sem járok jól, mert az őszi szemeszterben is pont elértem a ponthatárt és akkor sokaknak nem érkezett be időre a pályázata vagy kifelejtettek belőle valamit, szóval most egyáltalán nem biztos, hogy kapnék is bármit.

A velem 1 lakcímen élő személyeknek a jövedelmét kell leadnom, de apám csak papíron lakik itt és egyedül az öcsémre fizet gyerektartást… A fizetése egésze magára és nőre megy el, tehát a papíron abszolút nem lesz az 1 főre jutó jövedelem 120.000 fölött. A valós (anyukám fizetése+családi pótlék+gyerektartás) jövedelem, amiből tényleg élünk jóval alatta van /fő, erre nekem járna is 10 pont… Kijelentkezni nem hajlandó, hiába beszélek vele, az segítene rajtam, ha egy ideiglenes lakcímet elérnék nála? Az ösztöndíj melléklete ennyit ír: “pályázóval egy lakcímre bejelentett személyekre vonatkozó adatok” vagy “a pályázó kivételével valamennyi, a pályázóval egy lakcímen élő személy összes jövedelmének összege osztva a háztartás létszámával”. Az állandó lakcíme akkor is maradna a miénk, de így lenne esélyem a valóságnak megfelelően elszámoltatni a jövedelmes pontokat és nem könyörögni neki 4 darab papírért? Vagy mit kéne tennem? Az ösztöndíj nagyon jól jönne, mert az ösztöndíjból finanszírozom az egész koleszos életemet és anyukámtól nem kérek pénzt soha, egyetem mellett pedig nincsen időm dolgozni.


2022. jan. 25. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell apád segítsége! Ez egy mondatértelmezési gyakorlat. :)


A vastagbetűs része "Pályázóval egy lakcímre bejelentett személyekre vonatkozó adatok" azaz ezen halmazon belül kell nézni, hogy ki "A pályázó kivételével valamennyi, a pályázóval egy lakcímen élő személy".


Ebbe tehát nem tartozik bele apád, ha ténylegesen nem él ott. Amit anyádnak fizet gyermektartásdíjat azt kell beleszámolni az összes jövedelembe.

Vagy ha pl. ténylegesen nálatok lakna pl. anyádnak vagy neked a párja, de nem lenne hivatalosan bejelentve akkor sem kell beleszámolni a jövedelmét, mert ő már nem tartozik a "Pályázóval egy lakcímre bejelentett személyekre vonatkozó adatok" halmazba.



"I./2. a) Pályázóval egy lakcímre bejelentett személyekre vonatkozó adatok


A pályázó háztartásában az

egy főre jutó havi nettó

jövedelem alapján járó

pontszám

Kiszámítás:

A pályázó kivételével

valamennyi, a pályázóval

egy lakcímen élő személy

összes jövedelmének összege

osztva a háztartás

létszámával (a pályázót is

beleértve)."

2022. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezeket amiket írtál értem, a gyerektartással együtt is bőven kevesebb és járna rá pont

És az állandó lakcíme még mindig ez, ha lekérem a kormányablakból a listát, benne van ő is, mert nem jelentkezett át sehova

Szóval köszönöm a gyakorlatodat, de nem az én szövegértésemmel van a baj

2022. jan. 26. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Direkt diákbarát a kérdés!


Apátok nem a háztartásotok része, mivel nem él veletek.

Ha pedig pl. anyádnak élettársa élne veletek nem bejelentetten, akkor meg az ő jövedelmét azért nem kellene beszámítani, mert a "Pályázóval egy lakcímre bejelentett személyekre vonatkozó adatok"-ra kérnek adatszolgáltatást.


Háztartás fogalma:


államigazgatási ügyekben:

"Háztartás: olyan személyek összessége, akik – függetlenül a rokoni kapcsolatoktól – közös jövedelmi, illetve fogyasztói közösséget képeznek, folyamatos életviteli költségeiket részben vagy egészben közösen viselik."


bírósági eljárásokban:

"közös háztartás: azon személyek összessége, akik - függetlenül a rokoni kapcsolatoktól - egy jövedelmi, illetve fogyasztói közösséget képeznek és folyamatos életviteli költségeiket részben vagy egészben közösen viselik"


Így már világos?

2022. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És az megvan, hogy azt is le kell adnom, hogy ki van ide bejelentve?
2022. jan. 26. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Pl. PTE PTK adatlapján tényleg ez az adatkérés:


"I./2. a) Pályázóval egy lakcímre bejelentett személyekre vonatkozó adatok

(kizárólag az I./1. a) pont „Igen” jelölése esetén töltendő ki!)

A PÁLYÁZÓNAK ÖNMAGÁT FELTÜNTETNI NEM SZÜKSÉGES!"


Itt apád nevét beírod utolsó sorba név rubrikába, de a többi rubrikát egyesítve meg írd be, hogy már nem él veletek egy háztartásban (kicsit részletezd), meg egyedül öcséd után fizet csak gyermektartásdíjat, ennek összegét anyád jövedelme sorban tüntetted fel.


Az "1. számú melléklet Pontszámítási rendszer" meg már egyértelműen azt nézi, hogy a bejelentett személyek közül ki él veletek egy háztartásban.



Egyébként meg apádtól tartásdíjat követelhetsz, lásd Ptk. 4:219 § (A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása).

[link]

2022. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Válás közepén vannak, az ügyvéddel folyamatosan konzultálunk. A terve szerint haladunk végig az egész pereskedéssel és mindennel is, még odébb van az én gyerektartásom, a vagyonmegosztással lesz elővéve… Oké, de ezt így bemondásra el fogják hinni, hogy már nem él itt? Még a levelei is ide jönnek. Sőt, az új előfizetéseit is ide kéri… Az élettárssal pedig ismerős baráti áron feketén adja ki nekik szerződés és minden nélkül az albérletet. Ennyire egyszerű lenne, hogy csak annyit írok hozzá, hogy nem eltartó?
2022. jan. 26. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:

A 2. számú melléklet kitöltési útmutatóban írják:

"... pályázatban tett nyilatkozatok alátámasztására szolgáló dokumentumok hiánya

esetén a pályázat elbírálásra és pontozásra kerül, azonban a jelölt, de nem igazolt tény, illetve körülmény nem kerül figyelembe vételre, azért pont nem adható."


Nyilatkozzátok egy lapon, hogy apád már nem él veletek egy háztartásban, mert stb., a háztartás költségeihez csak mennyivel járul hozzá.

Mindenki a saját részét végig kézzel írja, végén dátum és aláírás.


Pp.

325. § [A teljes bizonyító erejű magánokirat]

(1) Teljes bizonyító erejű a magánokirat, ha

a) a kiállító az okiratot saját kezűleg írta és aláírta,

b) * két tanú igazolja, hogy az okirat aláírója a részben vagy egészben nem általa írt okiratot előttük írta alá, vagy aláírását előttük saját kezű aláírásának ismerte el; igazolásként az okiratot mindkét tanú aláírja, továbbá az okiraton a tanúk nevét és - ha törvény eltérően nem rendelkezik - lakóhelyét, ennek hiányában tartózkodási helyét olvashatóan is fel kell tüntetni,

...

(3) A teljes bizonyító erejű magánokirat az ellenkező bizonyításáig teljes bizonyító erővel bizonyítja, hogy az okirat aláírója az abban foglalt nyilatkozatot megtette, illetve elfogadta vagy magára kötelezőnek ismerte el.

(4) A teljes bizonyító erejű magánokirat valódiságát csak akkor kell bizonyítani, ha azt az ellenfél kétségbe vonja, vagy a valódiság bizonyítását a bíróság szükségesnek találja.

...

[link]

2022. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És ha 18 éves elmúltál, akkor nem anyukád perelhet gyermektartásdíjat utánad, hanem te követelhetsz apádtól. Ahogy már korábban írtam.
2022. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat, akkor mi írunk egyet, amiben leírjuk a részleteket és tanúkkal is igazoljuk. És akkor feleslegesen nem harcolok vele.

Illetve 8-as, ezzel tisztában vagyok, viszont aki anyukámat képviseli ügyvéd, ő fogja intézni nekem és az idősebb testvéreimnek is az egészet. Egy nagyon rutinos, kemény válóperes ügyvéd, úgyhogy követjük teljes mértékben. Ha megvan a válóper, akkor jön a vagyonmegosztás és akkor következik az én és a nagykorú testvéreim tartásdíja is, nem feltétlen a pénz lenne a cél például, de ha az lesz, akkor pedig visszamenőleg is kéri az ügyvéd (amíg tudjuk)…

Köszönöm a segítségeteket

2022. jan. 26. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2022. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!