Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kezesként vonják a fizetésem...

Kezesként vonják a fizetésem cégtartozás miatt. Kérelmezések után engedte a Cég a felfüggesztést, de a vh.nem lépett, mivel a bírósági kérelmem elutasító végzés lett. A bíróság a cég fölött áll?

Figyelt kérdés
Tizenéve vonják, halálomig. azt gondoltam, hogy ha a károsult Cég felfüggeszt, akkor az a döntő, nem a bíróság, mert nem a bíróság hitelezett, hanem a cég. Ezek szerint ebben is tévedtem. Hova meneküljek a kezesség elől? A legrosszabbat is meghallgatom.

2022. jan. 27. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

'Hova meneküljek a kezesség elől?' - sehova. Ha esetleg kulfoldre mesz, nyugi ott is megtalalnak.


Annal erdeklodj akiert kezesseget vallaltal, hogy hogyan tervezi megoldani a helyzetet.

2022. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Adj be fizetési meghagyást az adós ellen
2022. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy a saját férjem volt, aki "főadósként" várja a saját halálát, egy fillérje nincs. Ház és minden minden elment.

Ki kellett volna mennem már a vonat elé, de gyáva vagyok hozzá, gazából a gyerekeimnek sem hiányoznék mert felnőttek.

2022. jan. 27. 19:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha beledöglik akkor se tud fizetni, mert még szegényebb, mint én. De a kérdésem az volt, hogy a bírósági végzés az mindent visz? Hiába engedi a felfüggesztést hitelező?
2022. jan. 27. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtó a bírósági határozat szerint jár el, azt hajtja végre.

Ha a cég felfüggeszt, ezt a bíróságon keresztül tegye, de árnyalja a kérdést,hogy egy folyamatban lévő ügybe nyúl bele.

Csak egy kérdés: hogyan, mikor jutna a cég a követeléséhez?

Elévül? Lemond róla?

2022. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi ez hasznos válasz. Semmikor nem jut hozzá a cég, mert ő maga adott ki hitelképtelennek 100mill. fölött mútrágyát 2005ben.soha ilyen pici embernek nem teljesíthető én barom pedig a férjnek csak aláírtam, mert nem foglalkoztam vele mit írok alá. Ez a múlt. Magamnál jobban senki nem vet meg engem.

Tegnap kértem a cég ügyvédjét, hogy segítsen. Még nem válaszolt.

A vh. pedig megadta a saját válaszát, hogy a bíróségi végzás szerint jár el, hiába írt beadványt 2 évvel ezelőtt a cég hogy felfüggeszti egy időre.

2022. jan. 27. 20:13
 7/9 A kérdező kommentje:

A választ továbbítva írtam a cég jogászának. de én már azt úgysem élném meg. aki olvas okoljon belőle

SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT NE ÍRJON ALÁ OLYAT, AMIRŐL NEM TUDJA, MI AZ

2022. jan. 27. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szar helyzet, nincs is konstruktív tanacsom. De ne menj a vonat ele, sot mas módon se dobd az eleted.
2022. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MDaniel98 ***** válasza:

Én külföldre mennék, nem biztos, hogy utánad mennek ott is, a végrehajtó meg csak magyar munkabérből tud csak levonni, ha a cég nem megy utána, így megúszhatod, ha pedig ez nem opció, akkor egy olyan EU-s ország magáncsődeljárását folytatnám le, ami nem tart olyan sokáig (Szlovákia, Dánia pl.:) és annak elméletileg érvényesnek kell lennie az EU többi országában is, ha a külföldi bírósági határozattal bemész a magyar bíróságra.


Ha ez nem így van, akkor kiköltöznék az adott országba ahol lefolytattam a magáncsőd eljárást, és ott biztos, hogy nem tudnak akkor már tovább zargatni, mivel az adott ország szemében, te már tiszta vagy, így abban az országban nem mehetnek utánad.

2022. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!