Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor nekem nem kell maszkot...

Akkor nekem nem kell maszkot hordani az egyetemen?

Figyelt kérdés

Az egyetemen kötelező a maszkviselés, viszont én autizmus spektrumzavarral élek. A linkelt cikkben olvasható, hogy a kötelező maszkviselés alól kivétel a hatodik életévét be nem töltött kiskorú, vagy aki fogyatékossággal vagy autizmus spektrumzavarral él. Na de mi a helyzet az egyetemi maszkviseléssel? Ott se kell egy hallgatónak maszkot hordania ha autizmussal vagy más fogyatékossággal él?


[link]



2022. febr. 9. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kormányrendelet erősebb, mint egy egyetemi belső szabályzat, így nem kötelező (ha tudod igazolni ezt a tényt).
2022. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Így van, a kormányrendelet a mérvadó ilyen esetben.


(Bár megjegyzem, nem látom be, miért ez a kitétel. A spektrumzavarosok nem kapják el/nem terjesztik a vírust?)

2022. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Jó trágya ez a cikk, csak a tömegközlekedéssel kapcsolatos területekről beszél, egyéb belterekről nem, így ebből egyértelműen nem derül ki, hogy ez most vonatkozik-e bárhova máshova is.


Egyébként én a helyedben hordanék. Nem azért, mert véd vagy nem véd, mert ez ma már hitkérdés, fölösleges ebben állást foglalnom. Azért hordanám, mert ha nem lenne rajtam, percenként kéne elmagyaráznom embereknek, hogy miért nem hordom.:D

2022. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért a kivételezés, mert a spektrumzavarból adódóan sokkal nagyobb teher számukra viselni (bár én nem vagyok autista, ez csak az én elképzelésem). (Én inkább azt nem értem, hogy miért erőltetik még mindig, 4 oltást is fel lehet már venni, nem a maszk fog megvédeni.)
2022. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!