Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem tudom kifizetni a bűnügyi...

Nem tudom kifizetni a bűnügyi költséget?

Figyelt kérdés
Mi annak a következménye? Most hagyjuk, hogy hülye módon nem kértem tárgyalást, kaptam 1évet 2 évre felfüggesztve. Meg egy jó vaskos csekket. Kábszit rendeltem a netről amúgy... Na mindegy. Nem tudom kifizetni, teljesen esélytelen, eleve nem is tudom, hogy gondolták, hiszen elvileg a rendőrök a vallomásom alapján hangsúlyozták, hogy nincs bevételem (hivatalosan). Részletfizetés nem opció? Egyáltalán hogy képzelik, hogy az ember előszed 15nap alatt fél milliót? Bolondok ezek
2022. febr. 14. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem tudod kifizetni, leülöd vagy ledolgozod.

Vhol meg van határozva, hogy egy nap a böriben mennyi pénzbírságnak felel meg (ilyen 20-25e körül asszem, de nem biztos).


Az, hogy tudják hogy nincs pénzed, nem eredményez semmit. Attól még meg kell büntessenek, tekintettel arra, hogy ki tudod-e fizetni vagy sem. Nem lehet személyválogató a jog, hogy "jaj, hát neki nincs sok pénze, csak kicsit büntessük meg, vagy inkább hagjyuk is".

2022. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon helyes és jogszerű is a bűnügyi költség a gyanúsítottra való terhelése. Nehogy már mi fizessük a vegyèsszakértőt. Bolond vagy te teljesen
2022. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1


Olyanok ne írjanak, akiknek halvány gőzük sincs. A jog lehetőséget ad arra, hogy méltányolják az ember anyagi helyzetét.


2.


Neked is ugyan ezt tudom mondani.


Szerintetek mennyire tesz jót egy embernek, aki speciel ADHD-ra rendelt stimulánst (mivel kezeletlen), nem rekreációs céllal, szóval ilyen esetben mennyire lesz jó hatással a további életére, arra, hogy ne kerüljön bűnbe (öngyógyszerezés pl. amphetamineal), hogy olyan büntetést kap, amit reálisan nem tud teljesíteni?


A következőkben megkérem, hogy olyanok írjanak, akik legalább jogászok.

2022. febr. 14. 12:05
 4/12 A kérdező kommentje:
Legközelebb inkább googlezok. Behajtók jönnek, nem kell leülni. Nem tudom miért írnak olyanok, akiknek gőzük sincs semmiről
2022. febr. 14. 12:07
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem mondtam, hogy kell. A behajtók is értékekért jönnek. Ha az nincs, a leülés lehetőség. Gondoltam azt nem kell leírnom, hogy pénzzé teheted az értékeidet, hogy kifizesd a bírságot....


Egyébként létezik ADHDra legális szer is. Nyilván végig kell menni egy halom bürokrácián, ha még diagnosztizálva sem vagy

2022. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5


Csak épp a behajtók kérvényezhetik a bíróság felé a részletfizetés lehetőségét.


Igen tudjuk, hogy van. A bürökrácia pedig több, mint 1 éves várakozási időt jelent. Fél év letelt, ha te is évtizedeket szenvedtél volna olyan egyszerű dolgokkal, mint pl. lakácskulcs nem elvesztése, te is alternatív megoldások után nyúlnál, ha közölnék veled, hogy több, mint 1év, hogy segítséget kapj. Nincs szükségem megvetésre, nem vagyok rossz ember, nem vagyok bűnöző. Egy retardált ország, retardált egészségügyi rendszere mellet, egy retardált drogpolitika áldozata vagyok, semmi több.

2022. febr. 14. 12:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugodj meg a bűnügyi költséget, ha nem fizeted be, nem ültetik le. A pénzbüntetést és a pénzbírságot űltetik le, utóbbit, ha nem dolgozod le közmunkán. Bűnügyi költséget nem űltetnek le. Egyébként a bűnügyi költség egy részét, ha nem tudod vállalni, az állam finanszírozza. Büntető eljárási törvény be. 75. pragrafus (1) pont. Ezt a gyanúsításkor jelezni kellett volna. Pl.500.000 ft-ból 400.000-et az állam fizet, te pedig csak 100.000-et, amit simán megadnak 5 havi részletre. Ha nem tudod befizetni, nem tudják behajtani rajtad, nem űltetnek le, mert nincs adósok börtöne és egy idő után elévűl.

Csak ne foglalkozz többet kábítószerrel! Egyébként büntetővégzésben kaptad a büntetést?

2022. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

"Egy retardált ország, retardált egészségügyi rendszere mellet, egy retardált drogpolitika áldozata vagyok, semmi több."


Amerikán kívül (tehát ahol nincs vadkapitalizmus) a legtöbb helyen hasonlóan meg van fontolva a stimulánsok felírása, ezt nehéz pont itteni problémának feltüntetni elmosolyodás nélkül. Finn ismerős is sokat várt rá


Mondom ezt diagnosztizált figyelemzavarosként.

2022. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8


Nem a felírással van a bajom, azt megértem, hogy nem osztogat ritalint a háziorvos. Az 1 éves várólistával, meg a felesleges kriminalizálással.


7

Köszönöm szépen. A rend őreinek jeleztem, hogy biztos keresetem nincs. (hosszú, van bevételem, de olyan, mint a kutya vacsorája. Kitudom fizetni, de nem egyben.) sajnos nem kértem tárgyalást, lehet jobb lett volna.

2022. febr. 14. 19:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom a helyzeted. Szerintem én is ADHD-s vagyok. Nemrég találtam erre rá, hogy ez létezik és nagyon sok tünetre meg történetre azoktól akiknek ez van, relatelni tudok. Írhatok privátot?
2022. febr. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!