Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértés szabálysértéséé...

Becsületsértés szabálysértéséért mi a büntetés?

Figyelt kérdés

"Nem becsületsértés vétségét, hanem szabálysértését követi el az, aki mással szemben a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ vagy egyéb ilyen cselekményt követ el. A szabálysértés esetén tehát a becsületsértő kifejezések vagy egyéb cselekmények megtönténtekor hiányoznak az olyan, a bűncselekmény megvalósulásához szükséges elemek, mint például a nagy nyilvánosság vagy a sértett munkakörével való összefüggés"


Ennyit találtam, de a gyakorlatban ezért mi a büntetés? Pénzbírság?


Ja és ez gyakorlatban tényleg alkalmazható? Nem fognak kiröhögni a rendőrségen, ha azzal állítok be, hogy egy szórakozóhelyen valaki azt mondta hogy "te csúnya törpe", mert alacsony vagyok, a haverjai meg kiröhögtek, és aztán folytatta a lejáratást?

Szócsata a gyengém, azzal csak tovább rontok a helyzeten, ergo megalázom magam.

MMA-ztam jópár évig, de nem, hiszem, hogy azt itt alkalmazni kellene.



2022. febr. 15. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha valoban "te csúnya törpe" vagy, akkor nem is becsuletsertes! :)
2022. febr. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szép vagyok és 165 centi az még határeset.
2022. febr. 15. 07:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem a vőlegényem gyerekeinek édesanyukája per pesti qrvaként emleget a gyerekei előtt. A lányának leírja, hogy ha apád beteg, miért nem tud a retkes érted jönni. Én a retkes. Aki a gyerekei elé teszem az ebédet, mosom a ruháit.

Illetve a facebook profilomat nézegeti és üzenget, hogy meg ne lásson engem még egyszer abban a pólóban, amin a profilfotómon szerepelek:) meg hogy a 12 éves fiam milyen undorítóan néz ki. Mondja ezt a saját ovis gyerekének. Ő mesélte, anyával néztük a nyaralási fotóinkat és azt mondta, hogy...

És ő fenyegetőzik, hogy zaklatom:) és majd a jogi képviselőjénél érdeklődjek. Örüljön, hogy békés természet vagyok és ennyi év alatt ezekért még nem rángattam meg.

2022. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom utolsó, de most akkor aki engem aláz meg, az mit kaphat érte ha feljelentem. Vagy csak engem fognak kinevetni?
2022. febr. 15. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Pár forintra esetleg megbüntetik, de valószínűbb a figyelmeztetés. Nem vagyok jogász, csak utána olvastam én is, mi történhet ilyen esetben.
2022. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!