Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is ideje lenne...

Szerintetek is ideje lenne kitiltani az Ebeket a társasházakból? (Link)

Figyelt kérdés

Botrány tele vannak a közterek kutyaszarral ráadásul minden

széthugyozva.

Az államnak szabályozni kéne Eb tartást.

[link]



#eb #kutyszar
2022. febr. 16. 21:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az embereket lenne ideje.
2022. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#10 nem kamu, pár éve néztem egy lakást megvenni, az ingatlanos mondta, hogy itt tilos a kutya - hogy jogtalan-e, azt nem tudom
2022. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 nem jogtalan.

A társasházban a tulajdonosoknak joga van ilyet a társasház házirendjében kikötni ha mind egyetértenek benne. Utána már eladni csak úgy lehet, hogy a vevő ennek tudatában vegye meg és persze lehet kezdeményezni ennek megváltoztatását is.

Az lenne jogszerűtlen, ha sima többséggel elfogadnának egy ilyen szabályt amikor lenne lakástulajdonos aki nem ért vele egyet. Gondolom valamikor régen volt erről a társasháznak egy határozata és azóta ezt veszik tudomásul az ott lakók és oda beköltözők.

2022. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"#12 nem jogtalan."


Hát nem tudom, én egy kis keresgélés után idézem


"A társasházközösségnek arra nincs lehetősége, hogy a kutya tartását kifejezetten megtiltsa a lakásban, amelyre vonatkozóan jogerős bírósági határozat is született a kutyabarátok nagy örömére."


Arra vonatkozóan találtam lehetőséget, hogy tiltsa miszerint nem lehet 10 kutya egy egy szobás lakásba, de hogy konkrétan megtiltsa, hogy egy kutya legyen arra én nem találtam lehetőséget.

2022. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!