Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnám ezt a végrendele...

Hogyan tudnám ezt a végrendeletet érvényesíteni?

Figyelt kérdés

A tatám 82 éves, írt tavaly decemberben egy végrendeletet a házról amiben engem nevezett meg. Ez csak egy füzetben van egy lap, tollal írta meg.

Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, mert az olyan lenne mintha sürgetném a halálát. De mivel nekem nincsen ingatlanom és a jelenlegi gazdasági helyzetet, az én szakértelmemet elnézve erre nem igazán lesz esélyem hitel nélkül. Így ha csak valami hivatalos procedúra az útja akkor belevágok.


Egyébként az én édesanyám az ő lánya örökölné valószínűleg, csak most neki vagy van letiltása vagy nincs fogalmunk sincs. Kárba menne az egész családi vagyon.



2022. febr. 18. 01:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyzőnél írja meg.
2022. febr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Foglaljátok közjegyzőnél közokiratba a végrendeletet és az örökösök egyúttal nyilatkozzanak arról, hogy lemondanak az örökségről.
2022. febr. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező közjegyző előtt megtenni.

A saját kézzel írt végrendeletet nem kell tanúzni, anélkül is érvényes.

[link]


Ha rád hagy mindent attól még a gyermekeinek járhat a köteles rész, hacsak nem mondanak le róla.

2022. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért járhat ha nem mondanak le róla?

Akkor lényegében semmit nem ér...

2022. febr. 18. 08:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A köteles rész lényege az, hogy ha az örökhagyó más javára végrendelkezik, a gyerekek (vagy túlélő hazastárs) akkor is kapjon valamit.

A köteles rész régen az örökség 50 százaléka volt, most már csak egyharmada.

2022. febr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve a konkrét esetedre, az édesanyádé lesz az örökség harmada, tiéd a többi.

Hacsak le nem mond a kötelesrészről.

A végrendelet meg úgy érvenyes ahogy van.

A hagyatéki ügyek intézésénél be kell mutatni.

Ez alapból érvényes de az édesanyád megtámadhatja, viszont akkor neki bizonyítania kell, hogy nem a tatád írta vagy hogy amikor írta, nem volt beszámítható.

Ez elég nehéz lenne neki.

2022. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, MonkeyDog mindent jól írt.

Tedd el a papírt, a hagyatéki tárgyaláson mutasd be, és tiéd a tulajdon 2/3-a. Ha anyud lemond a részéről, akkor az egész.

Ha fennállhat a végrendelet megtámadása (beszámíthatatlanság miatt), akkor két szomszédot át kell hívni, nagyapád elmondja nekik, hogy ezt a papírt saját maga írta, a szomszédok aláírják a papír alját, és szükség esetén tanúsítják, hogy nagyapád nem tűnt zavartnak.

A közjegyzői végrendelet csak annyival jobb, hogy akkor nehezebb megtámadni, és eleve bekerül egy nyilvántartásba, ahol a hagyatéki tárgyalás előtt az eljáró közjegyző rákeres, és biztosan megtalálja.

2022. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Köszönöm a megerősítést.

2022. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!