Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy autó csak áll a közterü...

Ha egy autó csak áll a közterületi parkolóban, akkor jogilag nem vesz részt a forgalomban?

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 23:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy akármilyen parkoloban. Például a Tesco parkolójában. Ha valaki leparkol oda, és csak ott áll az autó, akkor az forgalomban részt vesz-e?
2022. febr. 26. 23:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A parkoló autó nem vesz részt a közlekedésben.
2022. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor az szabálytalan, ha valaki leveszi róla a rendszámot, és úgy parkoltatja az autót?
2022. febr. 27. 00:39
 4/8 A kérdező kommentje:
*De mihelyst megy vele, visszateszi.
2022. febr. 27. 00:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, dzabálytalan
2022. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utca közterület.


A Tesco parkoló közforgalom elől el nem zárt magánterület. Egy sima ingyenes parkoló is lehet magánterület, attól függ miként\kinél van bejegyezve.


Az autó nem vesz részt a forgalomban, ha áll a parkolóban.


Igen, szabálytalan.


Miért tenne valaki ilyet, hogy folyton fel-le rakosgatja a rendszámot? Félsz, hogy megbüntet valamiért a közteres?

2022. febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Hú, valahol rendelkezik róla a KRESZ. Asszem azt írja, hogy hatósági jelzés nélkül maximum 30 napig állhat közterületen. Vagyis legalább havonta egyszer vissza kell rá tenni a rendszámtáblát.


Saját tapasztalatom a következő:


Tavaly tavasszal sajnos összetörtem az autómat. Használhatatlan lett, de a kerekein tudott gurulni ill. állni. Az autómentővel a házunk előtt rakattam le. Az első rendszámtábla rajta is maradt, tehát még hatósági jelzés is volt rajta. A forgalmi engedélye is érvényes volt. Szabályosan állt, még arra is ügyeltünk, hogy ne szembe álljon a forgalommal.

Mégis, pár hét múlva kaptam rá egy papírt, hogy 30 napon belül távolítsam el, különben megbüntetnek. Szerencsére sikerült addig elintézni, hogy elvigyék.

Nem igazán értettem, hogy érvényes forgalmival és rajta levő rendszámmal milyen alapon bírságolhattak volna meg, de nyilván nem próbáltam ki, mi lesz, ha nem vitetem el. Egy autószerelő azt mondta, azért, mert a hátsó fényvisszaverő prizmái el vannak törve, így sötétben nem verik vissza a fényt. Hát, elég gyenge indoknak éreztem.


Szóval ez egy elég ingoványos terület. Lehet, hogy lenne értelme hivatalosan megkérdezni a rendőrséget, és amiről ők papírt adnak (válaszolnak), arra legalább lehet később hivatkozni.

2022. febr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54-esen, Kecskemét közelében (M5 91 es lejáratnál mentem le) már minimum január vége óta ott van egy ripityára tört autó és tegnap is ott volt, mikor arra jártam…
2022. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!