Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy elítélt ember, hogy tudja...

Egy elítélt ember, hogy tudja legálisan húzni a börtönbemenést, ha elítélik és esetleg van behívó is?

Figyelt kérdés

Teszem azt május 19 körűl lesz valakinek egy jogerős börtöne, pl. 2 év.

Tegyük fel rá egy hónap múlva június 19. körűl érkezik a behívó, hogy például augusztus 22-én kell bevonulni tegyük fel Szombathelyre a börtönbe.


Orvosi papírokkal elég könnyű hüzni 3-4 hónapot és esetleg leírják, hogy mégsem kell bevonulni augusztus 22-én, mert az elítélt időközben bekavart és a halasztás elbírálása hoszabb időt vesz igénybe és majd egy későbbi időpontban kap egy újabb behívót , ami tegyük fel majd november-december körüli időpontot ír bevonulásra. Akkor viszont be kell menni, mert ezt a halasztás dolgot egyszer lehet eljátszani.


Igenám, de meg is jön az új behívó, amire pl.december 10.lesz írva.


Na ekkor másodjára, hogy lehet eljátszani egy elítéltnek, hogy ekkor se menjen még be?


Csak törvényes időhúzásra amit a jog megenged értem kérdésem, nem pedig csalásra.


Csak azért kérdezem, mert érdekelnek az ilyen büntetősdolgok.



2022. márc. 4. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint Levike. Állandóan szabadlábon van.
2022. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer tud halasztást kérni, három hónapot. Ennyi.


Különleges esetekben, mint például olyan kórházi kezelés amelyet a tököli börtönkórházban nem tudnak elvégezni, újabb halasztást kaphat a kezelés végéig.

2022. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy ha az elítéltnek pl.december 10-én be kell vonulnia, a testvérével megbeszélnek egy színjátékot, hogy december 9-én rosszul lesz, bekattan.

Megbeszélik, hogy a testvére hívja ki a mentőket, mert a bátyja bekattant és 1-2 poharat is földhözvágnak és amikor kijönnek a mentők, akkor az ember ott fekszik a földön, nyögdécsel, mint aki minjárt meghal és a mentők elviszik az sbo-ra vagy a pszichiátriára, mert a mentők nem tudjám megállapítani, ha nem szól semmit, csak fekszik a földön és nyög, hogy vagy rosszul van, vagy szinjáték. És beviszik.

A tesó meg felhívja a bíróságot, meg a börtönt, és közli, hogy a báttyám rosszul lett elájult és korházban van, akik közlik, hogy holnap kéne bevonulni, de nem lehet, mert az elítélt rosszullett.


Ilyenkor megintcsak elodázzák pár hónappal a behívó idöpontját?

2022. márc. 4. 20:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezek csak elméleti gondolatok, nem megtörtént.
2022. márc. 4. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

IMEI


Igazságügyi Megfigyelő, és Elmegyógyító Intézet. Budapest, Kozma utca 13.


Sajnos nem nyert. Próbáld újra. XD

2022. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!