Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dolgozom egy adott cégnél,...

Dolgozom egy adott cégnél, írathatok a tulajdonossal egy ilyen "elismerő/lemondó" nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

Munka mellett szabadúszó programozó is vagyok. Beleegyeztem, hogy "teljes munkaidőben" legyek náluk jövőhéttől, viszont az azt is jelenti, hogy reggel 8tól este 6-ig itt leszek, azaz a meglévő progjektjeimen csak munkaidőben tudnék dolgozni, ha csak fél órát is, de csak akkor.


Úgy tudom, ha munkahelyen, munkaidőben programozol, akkor a cég erre hivatkozva azt mondhatja, hogy X százalékban "ők is jogosultak rá", mert munkaidőben programoztam. Ha ez így van, akkor írathatok a tulajdonossal/cégvezetővel/ügyvezetővel egy olyan dokumentumot, amiben elismerik, hogy ők lemondanak erről a jogukról? Tehát ha itt programozok valamit az utolsó fél órában, vagy munkaidőn belül bármikor, akkor arra ők nem tartanak igényt? Vagy jobb lenne megkeresnem a könyvelőnket?


2022. márc. 9. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A könyvelő nem kompetens ilyen ügyekben, ez biztos.Én úgy tudom, hogy ha a munkahely által biztosított eszközökkel hozol létre egy találmányt munkaidőben, akkor a munkáltató igényt tarthat rá sajátjaként.Nem tudom a programozás mennyire minősül annak?Egy ügyvédet kéne erről megkérdezni.
2022. márc. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Deff ***** válasza:
100%

Laikusként amiben megtudtok állapodni az működhet. Bár szerintem elég merész úgy odaállni a munkáltató elé hogy fogok mást is csinálni munkaidőben.

Ha meg nem mennek bele akkor neked nincs semmilyen lehetőséged elfogadtatni velük, úgymond az egy nagyon nagy jó szándék lesz részükről hogy belemennek.

2022. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
munkaidőben mit akarsz programozgatni?
2022. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 részmunkaidőben vagyok itt mondhatni, csak mivel nincs sok emberük és kéne a segítség nekik, megbeszéltük hogy gyakrabban leszek bent és tovább (papiron nincs leírva még semmi). De mint írtam is, van pár ügyfelem, akiknek dolgozok, mint vállalkozó és ha épp nincs mit csinálni, mert "nincs feladat", akkor azzal foglalkoznék.


Lényegtelen, mert ha ebbe nem egyeznek bele és írjuk papírra, nem fogok én sem gyakrabban bejönni.

2022. márc. 9. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!