Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonjogi per esetén hogyan...

Vagyonjogi per esetén hogyan számolják az értékbecslés díját? Pertárgyanként fix összegben, vagy az összérték valahány százalékában?

Figyelt kérdés
Gondolom más értékeli fel az ingatlant, a vállalkozást, stb. Csak szeretnék előtte tájékozódni.
2010. szept. 13. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Értékeld fel magadnak, akkor nem kell fizetni. Házat nézel egy hasonló kaliberűt abból saccolsz, egy vállalkozásban ha van pl egy fúrógép annak megnézed a bolti árát és ebből levonod az éves amortizációt.
2010. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, azért kérdeztem, mert úgy tudom, ha nincs megegyezés, ilyen szakértőket rendelnek ki.
2010. szept. 14. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, valószínűleg szakértő lesz a vége. Ha Te Magad értékelteted fel, azt úgy tekinti a perjog, mint a Te saját nyilatkozatodat.


A szakértő költségét a bíróság külön végzésben állapítja meg, és általában az eljárást befejező végzésben (ítéletben) határoz a viseléséről.


egy ügyvéd

2010. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Azért gondoltam kirendeltre, mert annak (remélem) köteles betekintést engedni mindenbe. Akit én vinnék, annak talán kevesebb joga van hozzá. Arra tudnál válaszolni, hogy hogyan tarthat egy ilyen vagyonjogi per évekig? Igaziból kettőből választhatok, vagy visszacsinálunk mindent (ezt én már nagyon nem akarom), vagy majd megnézhetem mire lesz ennek vége. Még egyszer köszi.
2010. szept. 25. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!