Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent ez? Hogyan értelmez...

Mit jelent ez? Hogyan értelmezzem? Lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
"A nálunk való munkavégzés nem alkalmazotti/biztosítotti jogviszony, tetszőleges egyéb munka mellett végezhető kiegészítő munkaként."
2010. szept. 13. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

ez a lényege: bejelentett FŐÁLLÁS mellett végezhető, kiegészítő tevékenység, ami után a jövedelemadót is neked kell megfizetned, mivel az a fizetésedből nem vonják le.

nem alkalmazotti/biztosítotti jogviszony!

nem vagy bejelentve, adót járulékokat nem fizetnek utánnad, ha orvoshoz mégy alapellátás után is fizetned kell, (ha nincs mellete főállásban végzett, bejelentett munkahelyed) mivel a járulékokat sem fizetik utánnad. (saját magadnak kell a min. meghatározott összeget lepengetni ahhoz, hogy ingyenes alapellátást kapj)

2010. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
+: nincs szabadság, nincs betegszabadság, nincs felmondási idő, nem számít bele a nyugdíjba stb.
2010. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezt is írták, hogy: "A munkavégzésre megbízási szerződés vagy cégek közötti szerződés formájában van lehetőség. Az első esetben nincs szükség dokumentumokra. A magánszemélyként kötött szerződés esetében csupán a bérszámfejtés szükséges adatok megadására van szükség."


Ha én magánszemély vagyok, akkor rám a megbízási szerződés érvényes? Ekkor az adószámomat (meg a banszámlaszámomat) elkérik? Ha utánam nem fizetnek, miért kérik el az adószámomat (ha azt kérik el)?

2010. szept. 13. 19:58
 4/12 Biggus Dickus ***** válasza:
68%

Fizetik utáénad azokat a közterheket, amelyeket bejelentett főállás melletti megbízásos jogviszony esetén kell.


Vagy kiválthatod az egyéni vállalkozói igazolványt és dolgozhatsz nekik számlaadással, gondolom.

2010. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Várj! Az írták, hogy "nem alkalmazotti/biztosítotti jogviszony". Erre azt írta az 1. válaszoló, hogy nem jelentenek be, és nekem is ez uigrott be előszőr. De te azt írod, hogy bejelentenek.


Bocsi, hogy nem értem, de nem vagyok otthon sajnos ebben a témában, ízért írtam ide. Nem akarok feketézni, meg semmi törvénytelenbe keveredni. Azt már tudom, hogy nyugdíjat amúgy sem fogok kapni, hiszen nem lesz, aki "megtermelje", szóval kénytelen vagyok magamnak félrerakni pénzt havonta, szóval, gyűjtögetni a számlámon.

2010. szept. 13. 20:24
 6/12 Biggus Dickus ***** válasza:
100%
Nem szabályellenes az ilyen foglalkoztatás, ha van bejelentett állásod. Önmagában a megbízásos jogviszonytól nem válsz biztosítottá.
2010. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez lehet bejelentett állás? Mi az a bejelentett állás, és hol kell bejelenteni?


Olyan munkáról van szó, ami otthonról végezhető (sajnos), telefonos meló, de van a cégnek más féle munkája is (pl. gépelés).

Néztem álláshirdetéseket, de mindenhova kérnek diplomát. Ahhoz minek kell diploma, hogy naponta felhívjak 50-100 embert, és érthetően, világosan és udvariasan elmondjam nekik, hogy ennyi Ft tartozásuk van, kérem, fizesse be? Ehhez csak jó beszélőke kell, és normális mértékű határozottság, ami meg van nekem (szóval, nem ez a slendrián, foghegyről beszélő stílus).

2010. szept. 13. 20:47
 8/12 Biggus Dickus ***** válasza:
100%
Bejelentett állás az, amelyben munkaszerződést kötsz, alkalmazott vagy és ezt a téged alkalmazó cég bejelenti, illetve megfizeti utánad a közterheket.
2010. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A megbízási szerződés olyan, mint a munkaszerződés?
2010. szept. 13. 22:13
 10/12 Biggus Dickus ***** válasza:
Bizonyos szempontból igen (mindkettő munkavégzésre irányuló szerződés), de két különböző jogviszonyt írnak le.
2010. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!