Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha meghalt az apám, és van...

Ha meghalt az apám, és van egy lakás amit én és a testvérem örökölünk, akkor ez hogy megy? mi a menete? mennyi idő mire megkapom a részem?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs jó kapcsolatom a nővéremmel, és nem beszélünk egyáltalán, azt tudom h magának akarta azt a lakást mindig is, fogalmam sincs hogy a beteg apámmal magára írattatta-e, mert külföldön élünk és nem tudom mik voltak otthon. Mindenesetre ha esetleg én is örökölök a lakásból, akkor ennek mi a pontos menete? hogy jutok a pénzhez? a lakásba nem akarok beköltözni egyáltalán. küldenek valami értesítést? levelet? és el kell menni valahova? és el kell adni a lakást? vagy hogyan megy ez?
2022. márc. 27. 22:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Jegyzőhöz kell majd menni.
2022. márc. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de erről levelet kell kapnom gondolom, ez az elhalálozás után mikor szokott lenni? hogy kiküldik? ha kapok egyáltalán.. mi van ha nem küldenek? akkor nekem kell betelefonálni?
2022. márc. 27. 22:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen leszel a testvéreddel egyezkedni.
2022. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz róla levelet, de telefonálhatsz is ez ügyben. Nem egyik napról a másikra megy ez. Pár hónap biztos lesz. A lakást kapjátok meg közösen. 50-50% arányban vagy ahogy megegyeztek. Akár le is mondhatsz róla az ő javára vagy ő a Te javadra stb.
2022. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
konkrétan egyáltalán nem vagyunk beszélő viszonyban.. akkor érdemes ügyvédet fogadnom?
2022. márc. 27. 22:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Betelefonálhatsz, de elvileg hivatalból értesítenek. Persze nem biztos h altudják a külföldi címedet.


Ha ketten örököltök, akkor meg kell egyeznetek. Aki megtartja a hazat, annak a másik örököstől meg kell vennie a másik felét. Ha erre nem hsjlandó, indíthatsz pert közös tulajdon megszüntetése miatt.

2022. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
van utánküldésem, ami az anyósomékhoz megy automatikusan... szóval elvileg a leveleket megkapják. köszönöm a válaszokat
2022. márc. 27. 23:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt


[link]

2022. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tobas ***** válasza:

"Mindenesetre ha esetleg én is örökölök a lakásból, akkor ennek mi a pontos menete?"


Halotti anyakönyvi bizonyítvány kiállítása után valaki az önkormányzattól majd kimegy és felméri a telek értékét. Erről hivatalos tájékoztató levelet fogsz kapni illetve az a közjegyzői díjról egy csekk. Ez azért nem két nap, nálunk egy hónapja jött meg a hivatalos hagyatéki végzés, miközben a halálozás tavaly nyáron történt.(Településeként eltérő a helyzet, lehet nálatok gyorsabban történik.)

2022. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben az önkormányzat küld levelet általában annak, akinek a nevére kiállítják a kórházi papírokat a halálesetnél vagy akinek a nevére szól a temetési számla (ezt nem tudom pontosan). A válaszlevélben kell felsorolni az öröklendő dolgokat, ha volt ilyen és az örökösök adatait. Ezt továbbítják aztán egy közjegyzőnek. A közjegyző aztán hosszú hónapokkal később küld értesítést a hagyatéki tárgyalásról (ha örökös vagy).

Azt hiszem ha az ajándékozási szerződés a halálesetet megelőző 10 évben történt, akkor meg lehet támadni és jár köteles rész belőle.

Ahogy előttem is írták, ha ketten öröklitek a lakást, akkor nektek kell róla megegyezni a testvéreddel. Vagy eladjátok vagy egyikőtök kifizeti a másikat.

2022. márc. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!