Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élettársi vízum igénylése,...

Élettársi vízum igénylése, részletei?

Figyelt kérdés

Párom nem EU-s állampolgár, és szeretném, ha eltudnám neki intézni a vízumot.


Hallotam, hogy van ez a fajta élettársi vízum, mi a menete ennek? Intézett már innen valaki ilyet?


Lényegében nekem kell lenni az eltartónak, tehát legyen fix jövedelmem, lakásom?



2022. márc. 30. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem házasodsz meg? Akkor sokkal egyszerűbb mint szimpla élettársi jogviszonnyal
2022. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
először nem ártana együtt élnünk kicsit, most az, hogy találkoztunk egy egy hétre, még nem életbiztosítás. De valóban jóval egyszerűbb lenne.
2022. márc. 31. 06:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen állampolgárról beszélünk ha szabad megkérdezzem? Mert nagyon nem mindegy, hogy mondjuk svájci vagy afgán (csak, hogy a két végletet említsem)
2022. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
fülöp-szigeteki
2022. márc. 31. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Hú, azokkal nem árt néha vigyázni, mert sokszor csak a pénzre mennek és amint megvetették a lábukat otthagynak (ne legyen igazam). Nekem is volt egy filippína csajom Budapesten.

De nekem annyiban egyszerűbb volt, hogy mivel itt járt egyetemre ezért a diák jogviszonya miatt volt tartózkodási engedélye.


Azt tudom, hogy azok a munkáltatók akik filippínókat akarnak alkalmazni elég bonyolult folyamaton kell keresztül menjenek mire a munkavállalók ki tudnak jönni és dolgozhatnak Magyarországon.

Azt ajánlom írj a nagykövetségnek ezügyben, vagy ha semmi sincs akkor a Milánói Fülöp-szigeteki konzulátusnak (remélem tudsz angolul).

2022. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!