Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az ember olyan zenét tölt...

Ha az ember olyan zenét tölt fel youtube-ra, ami ma már semmilyen formában nem kapható kereskedelmi forgalomban, az jogsértés?

Figyelt kérdés
Tehát egy régi, 20+ éves, jóformán ismeretlen együttes zenéjét, amit ma már sehol, semmilyen formátumban nem lehet kapni, valaki szórakoztatási, megőrzési céllal (tehát bevétel nélkül) felteszi youtube-ra, azzal megvalósul valami törvénysértés? Vagy ez így méltányos használatnak minősül?

2022. ápr. 1. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 2 hete raktam fel egy elég ismeretlen zenét, azt se mondta rá a youtube hogy bakfitty.

Viszont valami filmből kivágtam egy apró részletet, egyből írta, hogy ez a warner bros. tulajdonában van, és irgumburgum.

Ha nincs jogutód, meg nem tagja valamilyen zenei jogvédő egyletnek, akkor tojnak rá.

2022. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdezem, mert még sose raktam fel zenét, csak saját készítésű tartalmakat, de most találtam a családi archívumban egy már rég nem létező, kevéssé ismert magyar együttestől digitalizálva egy albumot, amit úgy érzem érdemes lenne megosztani másokkal, hogy ők is megismerhessék.

Illetve azért is érdekel, mert a csatornám alapból monetizálva van, azaz kapok bevételt a videóim után, nyilván ezt az opciót itt kikapcsolnám, tehát nem keresnék pénzt a zenével (nyilván, hiszen nem az enyém), de nem akarnék figyelmeztetést kapni, mert lehet a többi videómon is zárolják a bevételt ha jogsértést követek el, ezért kéne alaposan meggondolnom, ér-e annyit ez a régi zene hogy megosszam másokkal és megőrizze az internet (nem találtam másnál feltöltve).

2022. ápr. 1. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen tartalmat töltesz fel, figyelmezetetnek. Ha szólnak, leszeded, nincs ebből gond (vagy megvéded, hogy jogosan használod, aztán a Youtube majd eldönti, hogy jogos-e az érved).

A magyar zenészek zenei jogait az Artisjus kezeli. Ha náluk nincs bejegyezve, akkor nem lesz probléma.

2022. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudhatom meg hogy adott zene be van-e jegyezve az Artisjus-hoz? Az oldalukon nem találok ilyen lehetőséget.
2022. ápr. 1. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Törvénysértés? Max senki nem láthatja a videót rajtad kívül, de ez semmit nem fog befolyásolni azonkívül, hogy nem teheted közzé, csak privátba. Manapság már kb. minden zene elérhető a youtube-on, nincs ebben semmi törvénytelen, főleg, ha egy alig ismert számról van szó, és pénzt sem keresel vele.
2022. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!