Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy katanat akarok rendelni...

Egy katanat akarok rendelni errol azoldalrol: www.truekatana.com/ De ezt külföldről szállítják. Megbünthetnek/lefoglalhatják a határon? Kell hozzá valami engedély hogy otthon udvaron belül hasznalhassam? A válaszokat előre köszönöm.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 19:38
 1/3 anonim válasza:

Szervusz!


A kérdésedre a válasz:

A magyar jogszabájok nem tiltják egy becsomagolt, áruként beérkező NEM LŐFEGYVER behozatalát, ám ezek a US-ből vámkötelesek, és még van esély rá hogy nem engedik be.


Egy kis hozzászólást engedj meg.

Nem értettem sosem..... miért akar bárki amerikából kínai kardot venni...

Közel 20 éve foglalkozom a japán kultúrával, kardokkal.... de sosem volt jó üzlet az amcsi kard, ha azt is mondják hogy eredeti, még akkor is átvernek.

Ez az oldal kínában készült kardokat árul, saját készítésűnek beállítva.

Hidd ell, megnéztem a kínálatot, nem kiemelkedő, sem minőségben, sem küllemre, túl sok a választék, kevés pénzért, ez arra utal hogy csak nepperkednek a kínai kardokkal.

Ha valódi saját gyártás lenne, max 20db kard közül választhatnál, és az ára is az egekben lenne.

Ehhez nem kell diploma,,kiadja az ember esze.


Ha ezzel sem ijesztettelek el ettől az amerikai hülyeségtől,

akkor itt egy link:

[link]

Ez az oldalad saját Shipping Policy menülye amit helyetted kikerestem....


Ha nem tudnál angolul, vagy nem ismered a google fordítót, le is fordítattam neked... tessék:


A nemzetközi (nem USA-beli) vásárlók felelősek a vámokért és vámdíjakért. A nemzetközi vevők (nem USA-ban) viselik annak kockázatát, hogy a megrendeléseket a vámhivatal visszatartja vagy megsemmisíti.



Nem vállalunk felelősséget azért, ha a csomagot rossz címre küldték, mert a vevő a megrendeléskor hibás szállítási címet adott meg. Kérjük, a lehető leghamarabb értesítsen bennünket, ha a szállítási címben hibázik. Miután kiszállítottuk a csomagot, nem tudjuk visszakeresni, átirányítani vagy más módon megzavarni a küldeményt a rendeltetési helyére.



Nem vállalunk felelősséget olyan tételekért, amelyek nem biztosítottak, vagy amelyek nyomkövetési számai bármilyen okból nem frissülnek kézbesített állapotra, beleértve a szállítmányozó rendszerhibáit is. Nem fizetünk vissza pénzt, és nem vállalunk felelősséget az elveszett, ellopott vagy elkobzott tárgyakért. NINCSENEK KIVÉTELEK.



Remélem ezzel kimaxoltam a kérdésedet.


De hogy ne maradj kard nélkül,

itt egy link, [link]

Megbízható magyar bolt,saját üzlettel, ahol meg is nézheted az árut.

Se vám, se várakozás, se töprengés hogy meg jön-e a kard.

A minőségük ártól függően ott van a te amerikai boltod körül.

2022. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az előző vagyok.


Az itthoni felhasználásra nem válaszoltam.


Ithon hatósági engedély nélkül TARTHATSZ "a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt"-kard-bézbózütő-sodrófa stb..


Othon bármikor bármit csinálhatsz vele (persze a törvényi kereteken belül). Telken-lakáson belül, de csak ott!!! ha kilépsz az utcára egy kivont kardal már vihetnek is..


Szállíthatod is, de csak becsomagolva, hogy ne látszodjon.

Ez azt jelenti hogy viheted A-B pont között. Ergo: elindulsz, de nem mész bevásárloni vele, viszed a helyre ahova vinni akarod.


Jó tanács:

Ha telkes házban élsz, nem árt szólnod a szomszédoknak hogy ne hívják a rendőrt kapásból ha meglátnak kardal a kezedben az udvaron...gyakorlás-kata gyakorlás, tameshigiri gyakorlat közben ...ez evidens.

2022. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm azota en is megtaláltam ezt a boltot es körbe kerdezoskodtem. Ismerősök is pozitiv válaszokat adtak a boltrol szoval mar holnap megyek is. A valszosat meg nagyon szepen köszönöm.
2022. ápr. 5. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!