Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e valamilyen törvény...

Van-e valamilyen törvény arra, hogy a szomszéd állata átjárhat-e másik ember kertjébe?

Figyelt kérdés

Mert ugye a kutyák és macskák nagyon különbözőek. A kutya veszélyes is lehet, a macska már kevésbé. A kutyát lehet korlátozni, a macskát nem. Ha a kutya nem mehet át, akkor a macska miért? Vagy ha ő sem, akkor hogyan oldhatja meg egy macskatulajdonos, hogy a macskája ne menjen át a szomszédba? Mert ez számomra lehetetlen kihívásnak tűnik. Vagy tesz különbséget a törvény?

Azt semmiképp sem akarnám, hogy a szomszéd kutyája átjöhessen, de a macskát nem bánom, bár ha idepiszkít, annak nem igazán tudok örülni, legfeljebb átdobom a kerítésen a végtermékét.



2022. ápr. 6. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem jarhat át és nem tesz könbséget állatok között..

Ugye az állattartás felelősséggel és anyagi vonzattal jár. Aki nem tud felhúzni olyan lerítést, hogy ne jarjon át mashova a cicus az tarzsa a lakásban.

2022. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Van egy állatvédelmi törvény, ami a 30 cm-nél nagyobb gerinces állatokra vonatkozik. Ebben van, hogy a gazda az állat szökését köteles megakadályozni, ezt szokták itt úgy értelmezni egyesek, hogy a telken belül kell tartani az állatot. Valójában nincs leírva benne, hogy mi számít az állat szökésének és akárhányszor megkérdeztem, senki sem válaszolt, csak lepontoztak. Arra gondolok, hogy egy kígyó már akkor megszökött, ha kijutott a terráriumból? Egy macska messzire elkószál, de vissza is talál,mikor számít szököttnek? A kutyával szintén ez a helyzet, csak az még veszélyes is lehet az emberekre.
2022. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2, van egy ilyen rész


"a) az állattartót az állat megfelelő és biztonságos elhelyezése, valamint szökésének megakadályozása érdekében meghatározott építési munka elvégzésére kötelezheti,"


Tehát ha valakit építésre köteleznek a szökésének megakadalyozására is iranyulhat.


Ez max a kerítés lehet egy macska esetén, tehát a szökés megakadalyozása a telekhataron belül értendő.

2022. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na de hogy lehet megakadályozni, hogy egy kerben tartott macska ne szökjön meg? A macskának a vérében van, hogy kószál, bejárja a környéket. Ráadásul neki nem akadály egy hatalmas kerítés sem, mert felmászik a fára és átugrik a szomszédba. Hogy lehet ezt kivitelezni a gyakorlatban?
2022. ápr. 6. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem ültetsz fát a kerítés közelébe.


Nekem szoba ciculim van, van galériánk, a sima gyalult fa deszkájan nem tud felmászni, tehát a kerítés legyen kb. 3 méter magas, ne legyen rés az ajtónál se.


Hat nem tudom, nem egyszerű.

2022. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Mióta élek kutyák-macskák vesznek körül, akik a fajtájuk legmagasabb életkorát élték meg.

Macskáim 20-21 évesen, kutyáim 15-18 évesen hagyták el a földi világot.


DE:


Nálam minden állat ivartalanított, nem járkálnak a szomszédba, még a macskák sem.

A kutyáimat ki sem tudnám zárni a kapun kívül, mert ott óbégatnának, míg vissza nincsenek engedve.


A macskáimat dugig megetetem, mielőtt kiteszik a lábukat a lakásból, így aztán nem kujtorognak sehova az üres gyomruk miatt és emiatt soha nem ettek mérget sehol. A párzási ösztön sem hajtja őket.

A maximum, amit eddig tapasztaltam a cicáimtól, hogy a kerítés tetejéről nézegetik a külvilágot, de saját önszántukból nem mennek tovább.

Egyébként körbe vagyunk kerítve beton aljú kerítéssel és sűrű sövénnyel, de ha a macska menni akarna, azt ez nem tartaná vissza.


Lehet, hogy ez "puszta szerencse" a közel 50 éves állattartási tapasztalataim alapján, de nálunk így működnek a dolgok.

...csak mi figyelünk az állatainkra és nem csak kötelező biodíszletként tartjuk őket. Családtagok, nem vágyódnak el.

2022. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
68%

Nekem van 2 cicám. NAGYON sokat mászkálnak.

Szerintem egy macskát nem tudsz abban megakadályozni, hogy ne hagyja el a kertet kivéve ha házban tartod. Kertben át tud ugrani egy fáról, lyukat fúr a kerítés tövében, a háztetőről átugrik egy közeli, magasabb tárgyra és onnan pedig a szomszédba stb. De én még olyat is láttam, hogy a macskám minden áron át akart jutni a kerítés túloldára, de nem sikerült neki. Aztán fogta magát és felmászott a kerítés tetejére és már a szomszédban is volt.

Nekem eddig nem szólt senki azért mert a saját kertjében látta macskáimat. Sőt, a szomszédok kedvelik is ha néha meglátogatják őket a cicusaim. Senkit nem zavarnak. Elvégre nem az ő kertjükben laknak a macskák, csak valamilyen oknál fogva az a kert nekik egy átkelőhely. Olyan mint egy zebra. Nem fognak ott sok időt eltölteni, csak átmenetileg közlekednek rajta.

És ne aggódj! Egy cicus tud magára vigyázni. Nem fogja egy autó se elütni ha nem egy forgalmas főút közelében laksz.


Esetleg még azt tudom tanácsolni, hogy kérdezd meg a szomszédaidat, hogy nem zavarja-e őket a cicád ha a kertjükben van. Tört össze vagy borított le már valami tárgyat a kerti asztalról, meg ilyesmi ami esetleg zavarhatják őket.

Elvileg a cicáknak is lehet ugyanúgy megtanítani dolgokat, mint a kutyáknak, csak hosszabb tanulási idő kell nekik.


Az egyik cicám már tud pacsizni, ülni, feküdni, várni, ugrani és a játékegerét visszahozza ha kérem. A másik cicám csak pacsizni tud. Ő egy kicsit lustább egyed. De ha meg tudod neki csinálni érdekesre, hogy ő is élvezze pl. gyakran jutalmazod, megsimogatod ha valamit jól csinált, dicsérgeted, bizonyos időközönként játszasz vele stb akkor biztos, hogy a tanulás nem mint rossz emlék, hanem mint pozitív dolgnak fog neki tűnni. De játék közben is be tudsz csempészni néhány dolgot ami segíthet a tanulásban és azt tuti, hogy ő se fogja észrevenni. A "be tudsz csempészni néhány dolgot": ez alatt azt értem ha pl valamiért megkarmol, nem engedi el a kezedet, megharapott stb és te rászólsz határozottan minden egyes alkalommal amikor ezt csinálja akkor le fog róla szokni. Ezzel a "nem" vagy "nem szabad" szót is megtanulta és tudja értelmezni. Ez a példa esetleg segíthet a fogalmazásom macska-tanítgatós része megértésében. :D

2022. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Ok. de mit tehetek, mert összesz..ják és h...zzák a kertemeben a virágokat,eperéréskor meg az epret stb.
2022. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!